18 NIEDZIELA ROKU - 5.08.2018 r.

1. W sierpniu łączymy się z Pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji ojców, zanośmy do Maryi Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. Tradycją wielu już lat jest, że w sierpniu modlimy się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, a zachęcani jesteśmy do całkowitej abstynencji w tym miesiącu jako wynagrodzenie za ten grzech naszego Narodu.

2. Jutro przypada święto Przemieniania Pańskiego. Wydarzenie Przemienienia Jezusa pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Chrystus wzywa nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

3. W każdą środę 15 minut przed Mszą św. modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w najbliższą środę przypada wspomnienie św. Dominika żyjącego na przełomie XII / XIII wieku założyciela Zakonu Kaznodziejskiego Ojców Dominikanów.

4. Gościom i Parafianom życzę błogosławionych dni w czasie urlopu oraz wielu radości przeżywanych w gronie rodziny i przyjaciół.

• IP: 18.227.0.192

piątek, 19 kwiecień 2024 23:30