19 NIEDZIELA ROKU
12. 08. 2018 r .

1. We wtorek, 14 sierpnia, przypada 77 rocznica śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, franciszkanina. Jest bliski naszym czasom , dlatego znamy dzieje jego życia a okolicznością jego śmierci było pójcie do bunkra głodowego za współwięźnia Franciszka Gajowniczka w obozie w Auschwiz.

2. Jutro Pielgrzymi naszej Archidiecezji po 16 dniach pielgrzymowania ze Szczecina, kończą pielgrzymkę na Jasnej Górze przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W środę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu odprawiamy jak w każdą niedzielę. Na podstawie przykazania kościelnego jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. W czasie każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione kwiaty i zioła.

4. W miesiącu sierpniu módlmy się szczególnie o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

5. W środę, 15 sierpnia, w naszej Kolegiacie kolejny koncert organowy usłyszymy organy, fletnię pana i akordeon. Koncert odbędzie się zaraz po skończonej Mszy św. o godzinie 18.00, wstęp wolny.

6. Gościom przebywającym w naszym mieście na urlopach, życzę wielu radosnych przeżyć w spotkaniach rodzinnych i towarzyskich, oraz błogosławieństwa Bożego w życiu rodzinnym.

7. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy o godzinie 18.00, a kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie od 19.00 – 19.30. Intencje mszalne można zamawiać po Mszach świętych w zakrystii, a termin ich odprawienia może być z wyprzedzeniem ponad rocznym, szczególnie zwracam uwagę na Msze św. w rocznicę ważnych wydarzeń rodzinnych.

8. Ksiądz Damian, od 25 sierpnia, będzie wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Szczecinie. Mszę świętą dziękczynną za posługę w naszej parafii odprawi w przyszłą niedzielę, 18 sierpnia, o godzinie 12.15.

9. Informacja dotycząca badania słuchu, które odbędzie się w „Marinie” 28 sierpnia znajduje się w gablotce kościoła pw. św. Stanisława.

• IP: 18.222.163.31

czwartek, 25 kwiecień 2024 22:45