5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07.04.2019 r.
1. Od dzisiejszej piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory towarzyszyło nam wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, w czasie którego skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej, dlatego od dzisiejszej niedzieli zasłonięty jest krzyż, aby w Wielki Piątek uroczyście go odsłonić. Jeszcze raz kierujemy prośbę do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 dla dorosłych i młodzieży oraz dla dzieci i uczniów szkół podstawowych o 17.00 w kościele pw. świętego Stanisława.
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
2. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. Podczas Mszy świętych poświecimy gałązki wierzbowe i inne "palmy", które będą nam przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy Jezusa wjeżającego do Jerozolimy.
Proszę o uwagę odnośnie Mszy św. w przyszłą niedzielę o godzinie 12.15. Przed tą Mszą św. o godzinie 12.00 od kościoła pw. św. Stanisława w procesji z palmami przejdziemy do Kolegiaty.
3. Rekolekcje szkolne odbędą się w terminie od 6 – 8 maja. Młodzież VIII i III klasy gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania, 8 maja, o godzinie 18.00.
Ks. Piotr Sobczyński informuje, że po Świętach Wielkanocnych w sobotę 27 kwietnia będzie ostatnie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, w zakrystii dostępna jest wstępna lista osób, które ten sakrament przyjmą. Ksiądz Piotr prosi, aby do końca tego tygodnia uzupełnić wszelkie zaległości tzn. brakujące dane, akty chrztów i dane świadków. Uczniów Szkół Podstawowej i Szkół Średnich proszę, aby jeszcze przed świętami uczestniczyli w spowiedzi.
4. Świece „Caritasu” z motywami wielkanocnymi można nabyć w kruchcie kościoła lub w zakrystii.
5. Po Mszy św. do puszki u ministrantów można złyć ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu” w kolegiacie do skrzynki obok obrazu Jezusa Miłosiernego.

• IP: 44.211.117.101

piątek, 29 marzec 2024 00:02