PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
22.04.2019 r.
1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwałażdo Niedzieli Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, ma bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie Zmartwychwstania Chrystusa dla życia chrześcijanina.
2. Najbliższa niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawiona świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich dzień łaski Bożej, która ma sięstać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. Kto w tym dniu przystąpi do ŹródłŻycia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie - ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.
3. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ks. Piotr Sobczyński zaprasza na spotkanie w sobotę o godzinie 13.00.
5. W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, w Szczecinie o godzinie 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Miłość większa niż... Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, w której zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Dzisiaj po Mszach świętych można otrzymać bezpłatna gazetę promującą ten Marsz.

• IP: 18.234.232.228

piątek, 29 marzec 2024 00:47