OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
02.06.2019 r.
1. W siódmą niedzielę po Wielkanocy wspominamy Wniebowstąpienie Pańskie. Chrystus Pan opuszcza ziemię, wraca do Nieba, aby nam przygotować mieszkanie. Tłumaczy Apostołom, że jego odejście jest potrzebne, gdyż ześle Ducha Pocieszyciela. Dziś radujemy sięże Chrystus odchodząc do Nieba, jednocześnie pozostaje z nami w Eucharystii, byśmy trwali przy Nim i mogli kiedyś połączyć się z Nim na wieki w Niebie. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
2. Przy każdym urzędzie Biskupa Diecezjalnego – który nazywa się Kuria - istnieje Wydział Wychowania Katolickiego, przynajmniej raz w roku odbywają się spotkania księży odpowiedzialnych za ten wydział w różnych diecezjach. W tym roku takie spotkanie odbędzie się w naszej Diecezji, od wtorku do czwartku. W najbliższą środę Księża Biskupi i Księża uczestniczący w tym spotkaniu odprawią Mszę św. koncelebrowaną w naszej Kolegiacie ok. godziny 14.00 i dlatego, choć bardzo krótko, będziemy ich gościć w naszej parafii.
3. W czwartek, I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 19.00 w kościele pw. św. Stanisława, adoracja ta będzie wspólnie z księżmi naszego dekanatu, którzy w tym dniu spotykają się na wspólną modlitwę o godzinie 19.00.
4. W piątek, I piątek miesiąca, po Mszy św. można złożyć ofiarę na Radio Maryja, a po skończonej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
5. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlimy się w czasie wieczornej Mszy św.
6. Dzisiaj w naszej parafii gościmy kleryków naszego Seminarium, jak ogłaszałem w ubiegłą niedzielę, po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie naszego Seminarium.
7. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 12.15 rocznica I Komunii św. dla uczniów klas IV.
8. Pan Organista ze Świnoujścia, który w piątek zagubił w okolicy naszego kościoła laptop z nutami, prosi o oddanie za wynagrodzeniem.

• IP: 54.90.236.179

piątek, 29 marzec 2024 06:49