24 niedziela zwykła - 15.09.2019 r.
1. W kalendarzu liturgicznym w środę, 18 września, wspominamy świętego Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży.
O szczególną uwagę proszę uczniów klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania - ksiądz Marcin zaprasza was na Mszę św, w środę o godzinie 18.00. Po Mszy św. będzie pierwsze organizacyjne spotkanie informujące o przygotowaniu do tego sakramentu.
środę przypada także 3 rocznica poświęcenia organów w naszej Kolegiacie.
2. Spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii św. za tydzień w niedzielę, 22 września , po Mszy św. o godzinie 12.15.
3. O uwagę proszę strażaków i ich rodziny: w najbliszą sobotę 21 września odbędzie się pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Cudownego Obrazu Brzozdowieckiego Jezusa Ukrzyżowanego w Kamieniu Pomorskim. Uroczysta Msza św, o godzinie 11.00, a po Mszy św. przy ratuszu odbędzie się festyn. W imieniu ks. proboszcza Dariusza Żarkowskiego i Organizatorów tej pielgrzymki zapraszam w sobotę o godzinie 11.00.
4. W tym tygodniu modlimy się szczególnie o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży dlatego zachęcam uczniów, aby w tym tygodniu przystąpili do spowiedzi na początek roku (spowiedź codziennie o godzinie 17.30) a rodziców zachęcam, aby w wybranym przez siebie dniu uczestniczyli w wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00, a obecność ofiarowali w intencji błogosławieństwa w wychowywaniu swoich dzieci.
5. W dniach od 1 – 11 października organizowana jest pielgrzymka do Fatimy, Lourdes, La Salette, oraz do innych miejsc świętych Zachodniej Europy – wyjazd autokarem powrót samolotem. Koszt pielgrzymki 4 tysiące zł., bliższe informacje u ks. Marcina lub u ks. Proboszcza.

• IP: 34.229.110.49

piątek, 29 marzec 2024 05:50