UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
24.11.2019 r.
1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ma nam przypomnieć przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć. Chrystus jest Królem, tak sam się określił stając przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określić Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Za każdym razem kiedy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz” wypowiadamy wezwanie „Przyjdź Królestwo Twoje”, które jest królestwem sprawiedliwości, miłości i pokoju. Dzisiaj po ogłoszeniach przed Chrystusem obecnym pod postacią Chleba, będziemy prosić o dar naszego współuczestnictwa w budowaniu tego królestwa.
2. Spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku szkolnym do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii św. dzisiaj po Mszy św, o godzinie 12.15.
3. W dzisiejszą niedzielę w czasie wszystkich Mszy św. święcimy opłatki. Bardzo proszę o nabywanie ich w naszej parafii, ponieważ ofiary składane z tej okazji stanowią fundusz parafialny.
4. W sobotę, 30 listopada, święto świętego Andrzeja apostoła.
5. Przyszła niedziela, 1 grudnia, będzie pierwszą niedzielą Adwentu.
6. Dzisiejsza taca w czasie Mszy św, przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji.

• IP: 18.227.0.192

czwartek, 25 kwiecień 2024 08:19