1 niedziela Adwentu - 01.12.2019 r.
1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny a pierwszy jego okres to ADWENT oznacza oczekiwanie na przyjście Jezusa u końca czasów i w czasie Świat Bożego Narodzenia. Szczególną Mszą świętą tego okresu są RORATY, które w naszej parafii będziemy odprawiać w tym tygodniu w poniedziałek wtorek, środę o godzinie 17.00 a w sobotę o godzinie 7.00 w kościele pw. św. Stanisława, po Mszy św. w sobotę zapraszamy na poczęstunek w Domu Parafialnym. Do uczestnictwa w roratach modlitwy zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.
2. W piątek, 6 grudnia, przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii z racji jej patrona św. Mikołaja. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie ks. Damian Rogoża. Msza św. odprawiona będzie jak w dni powszednie o godzinie 17.00. Po Mszy św. w piątek zmiana tajemnic różańcowych i możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja. W naszej parafii jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. W czwartek, 5 grudnia, przypada I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Stanisława.
4. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
5. Opłatki wigilijne i świece „Caritasu”można nabyć w przedsionku kościoła.
6. Kilkuletnią tradycja jest, że w Adwencie wierni w Polsce ofiarami wspierają Kościół na terenach byłego Związku Radzieckiego. Dla wielu z nas jest to szczególny dzień solidarności z rodakami na Wschodzie. Włączając się w to dzieło ewangelizacji za tydzień po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki.
7. Osobom, które przygotowały „Torby miłosierdzia” - w imieniu obdarowanych składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać !”
8. Spowiednikiem w naszej Kapitule Wolińskiej jest ks. kanonik Józef Czujko – proboszcz parafii w Niechorzu, w przyszłą niedzielę, 8 grudnia, będzie można skorzystać z jego posługi w konfesjonale od godziny 17.30.

Miesiąc20580

• IP: 18.119.253.93