Rorate coeli desuper, et nubes pluant iustum. Starożytna antyfona każdego roku rozbrzmiewa w naszych świątyniach w pierwszą niedzielę Adwentu. Obok niej jedna z najstarszych i najkrótszych zarazem modlitw chrześcijaństwa, „przedostatnie” słowo Apokalipsy. MARANA THA. Przybądź, Panie Jezu. Co łączy te dwie modlitwy?

Tęsknota… W Adwencie tęsknimy bardziej niż w innym czasie. A jeśli tęsknić przestaliśmy porywa nas pieśń, porywa modlitwa Kościoła, by tęsknotę w nas obudzić.

Naszymi przewodnikami są prorocy Starego Testamentu. Ci zapatrzeni w przyszłość, widzący nadchodzącego na obłokach Syna Człowieczego. Zarazem mocno stąpający po ziemi. Świadomi potrzeby przygotowania drogi Panu. Widzący, zaangażowani, jak orły szybujący w przestworzach, zanurzeni w świetle i w wierze kosztujący radości spotkania Dziecka. Daniel, Jeremiasz, Ezechiel, Izajasz. Któż lepiej od nich może nas poprowadzić?

Na adwentowe drogi wyjdzie z nami również św. Jan Paweł II, prorok dwudziestego wieku. Będzie nas uczył „bytowania w relacji wzajemnego daru”. Pomagał w zmaganiach o kształt miłości w naszych rodzinach. Prowadził na spotkanie z Rodziną rodzin – Świętą Rodziną z Nazaretu.

Wszyscy MY, ale najwyraźniej najmłodsi parafianie Wolińscy zaproszeni by z własnoręcznie wykonanym i zapalonym lampionem gromadzić się w adwentowe wtorki, środy i czwartki, na Mszy św. o Matce Bożej, która zaczynać się będzie w zupełnych ciemnościach.

Tych najwytrwalszych i wspominających starodawne czasy, zapraszamy na Mszę wotywną o Matce Bożej w Adwencie - roraty – w adwentowe soboty, o godz. 7:00 w kościele św. Stanisława BM.

Wszystkich już tęskniących i tych jeszcze śpiących – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania po drogach Adwentu. Pielgrzymowania z Bogurodzicą Maryją, prorokami i św. Teresą…

ZAPRASZAMY NA RORATY:

wtorek - środa - czwartek: 17:00 (Kolegiata)

sobota: 7:00 (u św. Stanisława)

Wasi Duszpasterze  laughing

piątek 5. grudnia godz. -  17:00
zakończenie konkursu o Patronie naszej parafii

oraz spotkanie ze św. Mikołajem Biskupem.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

• IP: 18.118.2.15