Ogłoszenia duszpasterskie
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA ADWENTU
5 GRUDNIA 2021 r.
*
1. Jutro uroczystość w naszej parafii - dzień jej patrona św. Mikołaja biskupa. Uroczysta Msza św. odprawiona w intencji Parafian o godzinie 17.00. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie ks. dziekan dekanatu Golczewo, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Golczewie, ksiądz kanonik Jacek Fabiszak.
Serdecznie zapraszam na tą Mszę św., by dziękować za 70 lat istnienia parafii w Wolinie i prosić o dar Bożego błogosławieństwa w naszych rodzinach. Świętowanie odpustu rozpoczynamy już dziś. Po Mszy św. o godz. 12:15 na skwerze przed biblioteką odbędą się Mikołajki, jest to święto dla najmłodszych parafian, ale każdy z nas jest zaproszony do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Na stoiskach będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci z naszych szkół, przez to wesprzemy ich edukację.
Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Wolińskiej organizuje też zbiórkę „Paczka dla Dzieciaka i Starszaka”, dary do paczek prosimy przynosić na mikołajki. Zebrane tam produkty zostaną przed świętami przekazane potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. Będzie można wysłać także okolicznościową kartkę wydaną specjalnie dla Wolina z okazji rocznicy urodzin Norwida.
*
2. W związku z jubileuszem naszej parafii od poniedziałku pół godziny przed Mszą św. będą się odbywać wypominki za zmarłych parafian wyczytamy nazwiska wszystkich, którzy zostali zapisani w naszej księdze zmarłych od początku parafii.
*
3. We wtorek, 7 grudnia, zakończenie Roku św. Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 17:00 będziemy dziękować za wszelkie łaski, których doświadczyliśmy dzięki wstawiennictwu Patrona Kościoła Świętego ,po Mszy św. zostaną rozdane nagrody w prowadzonym wraz z biblioteką konkursie „Moja przygoda z tatą”. Przewodniczącym jury była pani Ewa Stadtmüller, znana polska poetka i pisarka, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży.
*
4. W środę 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza św. o godzinie 17.00. W prywatnych objawieniach włoskiej pielęgniarce Perinie Gilla w połowie ubiegłego wieku Matka Boża poleciła w tym dniu przeżywać „Godzinę Łaski” między godziną 12.00 a 13.00. Maryja obiecała modlącym się w tym czasie w kościele lub domu „wiele łask dla duszy i ciała”. Warto przy tym pamiętać, że Bóg wysłuchuje naszych próśb niezależnie od momentu w którym się modlimy. „Godziny Łaski” nie można traktować jako czasu magicznego lepszego od innych. Modlitwa powinna być motywowana pragnieniem zbliżenia się do Boga i uczczenia Matki Bożej. Kościół św. Stanisława będzie otwarty w tym dniu cały dzień.
*
5. W środę, czwartek i piątek w bibliotece o godz. 17:45 odbędą się spotkania przybliżające nam literaturę. W środę dr Jacek Konik z Muzeum Getta Warszawskiego będzie mówił o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, w czwartek prof. Piotr Salwa o Dantem i jego wpływie na kulturę polską, natomiast w piątek ks. prof. Grzegorz Wejman o „Zapiskach więziennych” kard. Wyszyńskiego. W sobotę w południe przy bibliotece organizowane jest Ognisko z Lemem.
*
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:15 nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej Cyprianowi Kamilowi Norwidowi w 200 rocznicę jego urodzin oraz koncert „Wolin Norwidowi” przygotowany przez uczniów szkół naszej gminy, koordynowany przez wolińską bibliotekę. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Fundacji PZU.
*
7. Kilkuletnią tradycją jest, że w Adwencie wierni w Polsce ofiarami wspierają Kościół na terenach byłego Związku Radzieckiego. Dla wielu z nas jest to szczególny dzień solidarności z Rodakami. Ofiary można złożyć do brązowej skarbonki przy wyjściu z kościoła, złożone ofiary są przeznaczone na prowadzenia działalności duszpasterskiej i charytatywnej.
*
8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć opłatki.
*
9. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie można zgłosić w zakrystii, aby mogli przed świętami przyjąć Komunię świętą. Bardzo prosimy rodziny opiekujące się takimi chorymi, aby umożliwiły im życie sakramentalne.
*
10. Intencje różańcowe na najbliższy miesiąc dla Żywego Różańca: o ustanie pandemii i w intencji służby zdrowia oraz o chrześcijańskie przeżycie świąt Bożego Narodzenia.
 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png0.png0.png1.png1.png3.png7.png
Dzisiaj176
Wczoraj478
Tydzień2158
Miesiąc5973
Razem2001137

Visitor Info

  • IP: 52.205.167.104
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

czwartek, 09 grudzień 2021 12:53

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających