Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

 W tę trzecią adwentową niedzielę, zwaną tradycyjnie: Gaudete, liturgia Słowa zaprasza nas do prawdziwej radości, do której jako chrześcijanie mamy naprawdę każdego dnia wiele powodów.

To radość wiary ze zbliżającego się już dnia, w którym zapachnie na nowo choinka, tak różna od tych spotykanych w supermarketach! To radość wiary z nadchodzącego spotkania rodzinnego przy wigilijnym stole, na którym nie zabraknie

białego opłatka, ani kolędy. To radość wiary ze skrzypiącego pod nogami śniegu w drodze na Pasterkę. To radość serca ożywionego wiarą, które wyśpiewa mocnym i doniosłym głosem „Bóg się rodzi” i dlatego „moc truchleje”. To radość wiary, która pozwali cieszyć się ubóstwem, pięknem i bogactwem betlejemsko-polskiej szopki. To radość bycia chrześcijaninem, która rodzi się nie z jakiejś idei czy ideologii, ale ze spotkania z Osobą, z Jezusem Chrystusem (Benedykt XVI, Deus caritas est, n. 1). To radość wiary, która wyczekuje Mesjasza, tak jak Go wyczekiwał Sofoniasz, tak jak Go wyczekiwał Jan, tak jak Go wyczekiwali Maryja i Józef i tak, jak Go wyczekiwały pokolenia…

Radujcie się bracia i siostry zawsze w Panu”. Pan jest blisko!”

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png4.png2.png5.png6.png1.png6.png
Dzisiaj814
Wczoraj1331
Tydzień4055
Miesiąc28294
Razem2425616

Visitor Info

  • IP: 3.235.188.113
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

10
Online

czwartek, 28 wrzesień 2023 14:24

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających