Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie wraz z Parafią Rzymskokatolicką Najśw. Serca Pana Jezusa w Templinie odbyły wspólny projekt "Dzieci Astrid Lindgren/Kinder von Astrid Lindgren". Działania zostały dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Zapoznaliśmy się z literaturą Astrid Lindgren. W roku 2022 obchodziliśmy 20 rocznicę śmierci tej wybitnej szwedzkiej pisarki, która wywarła wielki wpływ na pokolenia europejskich dzieci. Wraz z dziećmi i młodzieżą z Niemiec przygotowaliśmy kalendarz polsko-niemiecki na 2023 roku. W kalendarzu tym są zaznaczone święta narodowe polskie i niemieckie, a ilustracje do kalendarza przygotowały dzieci polskie i niemieckie do wybranych przez siebie fragmentów literatury Astrid Lindgren. Ilustracje te są podpisane odpowiednimi fragmentami z literatury w języku polskim i niemieckim. Obie placówki zaangażowały się w przygotowanie uczniów i realizację projektu. Dzięki projektowi uczniowie sięgnęli do literatury, ale również zainteresowali się krajem sąsiada. Obydwie szkoły poprzez wydawnictwo promowały współpracę polsko-niemiecką w społeczności lokalnej. Wybrane prace polską i niemiecką wydaliśmy w formie kartki pocztowej oraz polskie znaczki personalizowane (Poczta Polska nie wydała jeszcze znaczków związanych z Astrid Lindgren). Kartki te wysłaliśmy jako element upowszechniania projektu do osób odpowiedzialnych za oświatę po obu stronach granicy oraz do lokalnych mediów i do instytucji związanych z czytelnictwem. Serdecznie dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wsparcie naszych działań.  Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png6.png1.png9.png4.png3.png8.png
Dzisiaj424
Wczoraj1555
Tydzień7744
Miesiąc1979
Razem2619438

Visitor Info

  • IP: 3.237.34.21
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

4
Online

sobota, 02 marzec 2024 10:41

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających