Drodzy Parafianie,

Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Premiera RP Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, podjęliśmy następujące decyzje:

1. Msze święte niedzielne będziemy odprawiać o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 18:00 w Kolegiacie w intencjach podanych na stronie parafialnej. W kościołach filialnych Msze św. są zawieszone.

Prosimy, by korzystając z dyspensy od udziału w Mszy świętej danej nam przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę pozostawać w tym czasie w domu i przez modlitwę łączyć się duchowo ze sprawującymi Eucharystię.

1. Msze święte odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17:00 w kolegiacie w zamówionych uprzednio intencjach, jak również w intencji całej naszej parafii, ojczyzny, świata.

Prosimy jednak o to, by pozostawać w tym czasie w domu i przez modlitwę łączyć się duchowo ze sprawującymi Eucharystię.

1. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa każdego dnia, do odwołania jako księża będziemy modlić się różańcem o godz. 20:30 w intencji obecnie panującej sytuacji na świecie, szczególnie zawierzając opiece Maryi Ojca Świętego. Zachęcamy do duchowej łączności z nami.
  1. Do odwołania w naszej parafii zawieszamy wszelkie wspólnotowe nabożeństwa – Gorzkie Żale, Drogę Krzyżową itp. Prosimy, by odprawiać je w domach, we wspólnocie rodzinnej.
  1. Prosimy, by ten czas tęsknoty za wspólnotą i Eucharystią był dla nas wszystkich okazją do jeszcze piękniejszego przeżycia zbliżających się świąt wielkanocnych w naszej parafii.

Zachęcamy do praktykowania wspólnej modlitwy w Waszych rodzinach, sięgania do Pisma Świętego, uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii przez Internet, telewizję, radio.

1. Prosimy w tym czasie o jeszcze bardziej wzmożoną troskę o osoby starsze. Gdyby ktokolwiek miał informację o starszych osobach, którzy nie mają znikąd pomocy w codziennych zakupach itd. prosimy o informowanie nas.
  1. Możliwość przyjęcia Komunii św. w niedziele w kościele św. Stanisława o godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 19:00.
  1. Biuro parafialne zamknięte do odwołania.
  1. W razie jakichkolwiek pytań, refleksji, spraw: pogrzeb, spowiedź, namaszczenie chorych zachęcamy do telefonicznego, mailowego, bądź facebookowego kontaktu z nami.
  1. Leszek Konieczny – 605619566
  2. Marcin Miczkuła – 609066292
  4. fb – Piotr Sobczyński
  1. Zachęcamy do systematycznego śledzenia naszej strony parafialnej – parafiawolin.pl