Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
My, Słowianie w Wolinie 
 
Od niedzieli w naszym mieście trwa projekt „My Słowianie” dofinansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Projekt został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. B. Krzywoustego w Wolinie. W projekcie bierze udział młodzież z Ukrainy, ze szkoły w Łanowcach oraz młodzież ze szkół podstawowych w naszej gminie: Wolina, Koniewa, Troszyna i Dargobądza. Podczas wspólnych zajęć i warsztatów poznajemy to co nas łączy, sięgamy do korzeni, do Prasłowian. Wspólnie tworzymy prace plastyczne, dzięki którym stworzymy polsko-ukraiński kalendarz na 2022 rok.  
24 sierpnia przypada Święto Niepodległości Ukrainy. Tego roku obchody były szczególne, ponieważ 30 lat temu Ukraina stała się niepodległa. Z tej okazji, że tego dnia gościliśmy młodzież z Ukrainy wraz z nimi obchodziliśmy to szczególne święto. Ks. Rusłan Marciszak tego dnia sprawował Mszę św. w intencji Ukrainy w wolińskiej kolegiacie. Na modlitwę przybył konsul honorowy Ukrainy Henryk Kołodziej, władze miasta na czele z burmistrz Ewą Grzybowską, dyrektorzy szkół, dyrektor biblioteki, nauczyciele oraz licznie zebrani wolinianie. Po Mszy św. młodzież ukraińska przygotowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający doniosłą rocznicę odzyskania przez Ukrainę niepodległości. Po Eucharystii słowa wdzięczności i pozdrowień skierowali do zebranych: konsul honorowy Ukrainy Henryk Kołodziej, burmistrz Wolina Ewa Grzybowska oraz ks. Rusłan Marciszak. Na ręce konsula Ukrainy przedstawiciele grupy polskiej złożyli kartki jubileuszowe z życzeniami uczestników projektu oraz mieszkańców Wolina z okazji 30 rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości. Na koniec świętowania nie zabrakło również wspólnej fotografii.  
Młodzież w Wolinie będzie do soboty, zatem jeszcze wiele wrażeń przed nami.

 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png0.png0.png1.png1.png5.png5.png
Dzisiaj194
Wczoraj478
Tydzień2176
Miesiąc5991
Razem2001155

Visitor Info

  • IP: 52.205.167.104
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

czwartek, 09 grudzień 2021 13:39

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających