Duszpasterstwo dzieci
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

 

Szkoła Podstawowa nr 14 ze Szczecina była organizatorem II Wojewódzkiego Konkursu Rodzinnego "Pod skrzydłami dobrego anioła". Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych dziecka, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne działanie, wspieranie działalności misyjnej. W tym konkursie wzięli udział również uczniowie z PSP Wolin i PSP Troszyn. Uczniowie wraz z rodzicami wykonali około 60 przestrzennych aniołów. Anioły zostały zrobione z różnych materiałów i różnorodną techniką. Okazało się, że na konkurs wpłynęło ponad 570 aniołów, a sześciu uczniów PSP Wolin zostało laureatami. Wyróżnieni uczniowie to: Diana Kozłowska, Julianna Strzelczyk, Bartosz Fronczak, Agata Majchrzyk, Maja Kus. Pierwsze miejsce w kategorii Najsympatyczniejszy Anioł zajął Karol Lebiecki. Wszystkie anioły zostały wystawione przez organizatorów na kiermasz, a pieniądze pozyskane ze sprzedaży przekazane na fundację:”Dzieci Afryki" Dziękujemy uczniom, rodzicom za zaangażowanie i gratulujemy laureatom

Przedstawiamy także relację organizatorów – Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie Golęcinie: 

Dnia 9. grudnia 2015 r. w samo południe zgromadzili się w naszej szkole wszyscy finaliści konkursu - były to aż 34 osoby z nauczycielami, członkami rodziny. Serdecznie gratulujemy. Na konkurs napłynęło ponad 570 aniołów z całego województwa i archidiecezji. Wszystkie piękne i wyjątkowe. Nagrodziliśmy najlepiej jak mogliśmy:). Serdecznie dziękujemy. Po finale rusza kiermasz aniołów - całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieło misyjne Dzieci Afryki (http://www.dzieciafryki.com) Dziękujemy dzieciom, rodzinom, nauczycielom, siostrom i księżom za udział i zaangażowanie w to szlachetne dzieło. Dziękujemy sponsorom! Wkrótce na stronie pojawi się fotorelacja.  Dziękujemy i zapraszamy już dziś na kolejną edycję.

Fotogaleria

REGULAMIN KONKURSU:

II MIĘDZYSZKOLNY RODZINNY KONKURS ARTYSTYCZNY„POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA” 

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa nr 14, ul. Strzałowska 27a, 71 – 730 Szczecin, 914215050, Izabela Dolinna, Joanna Białkowska Aldona Głowacka

CELE KONKURSU:

 • Rozwijanie zdolności twórczych dziecka
 • Wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne działanie
 • Propagowanie wartości chrześcijańskich
 • Wspieranie działalności misyjnej

REGULAMIN KONKURSU:

 • Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas 0-III. Dopuszczalna jest pomoc członków rodziny.
 • Technika wykonania pracy: przestrzenna sylwetka Anioła z dowolnego materiału o maksymalnej wysokości 60 cm.
 • Forma wykonania pracy: indywidualna (na pracy widnieje jeden autor, ewentualnie rodzeństwo)
 • Termin składania prac – do 30.11.2015 W sali nr 1, 2 lub w sekretariacie szkoły.
 • Przy ocenie ustala się podział na dwie kategorie: „Najsympatyczniejszy Anioł” i „Najbardziej pracochłonny Anioł”. Przewidziana jest również Nagroda Dyrektora Szkoły.
 • Organizatorzy dokonują oceny i wyboru najciekawszych prac w każdej kategorii. Przyznają miejsca 1-3. Mogą przyznać wyróżnienia.
 • Zwycięzcy i laureaci konkursu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Opiekunowie prac otrzymają podziękowania. Organizator nie wysyła nagród. Możliwy jest tylko obiór osobisty.
 • Podsumowanie konkursu i prezentacja prac odbędzie się w pierwszej połowie grudnia w Szkole Podstawowej nr 14. Laureaci zostaną zaproszeni mailowo przez adres podany na metryczce.
 • Wszystkie prace biorące udział w konkursie pozostają do dyspozycji organizatora, zostaną wystawione na kiermasz, a pieniądze pozyskane ze sprzedaży aniołów zostaną przekazane na misje. Podsumowanie uzyskanych funduszy i potwierdzenie wpłaty na misje będzie zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji prac i zdjęć z finału na stronach internetowych.
 • Każda praca powinna mieć przymocowaną trwale metryczkę zawierającą: imię i nazwisko ucznia, klasę i szkołę oraz numer telefonu i mail do kontaktu oraz imię i nazwisko opiekuna. Metryczkę prosimy wypełniać drukowanymi literami.

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png7.png1.png8.png6.png7.png8.png
Dzisiaj660
Wczoraj1019
Tydzień2483
Miesiąc28016
Razem2718678

Visitor Info

 • IP: 3.235.20.185
 • Browser: Unknown
 • Browser Version:
 • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

środa, 22 maj 2024 15:33

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających