Duszpasterstwo dzieci
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6. stycznia 2015 r. po raz III ulicami Wolina przeszedł Orszak Trzech Króli. Organizatorem wydarzenia była parafia pw. św. Mikołaja Bp oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu.  W samo południe z kościoła filialnego pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika do kolegiaty pw. św. Mikołaja wyruszyło ponad 1000 osób w barwnym korowodzie. Organizatorzy zadbali aby, każdy otrzymał koronę śpiewnik i naklejkę, by ze śpiewem kolęd wyruszyć jak Mędrcy za przewodem gwiazdy do stajenki i pokłonić się Dzieciątku Jezus. Oprawę muzyczną orszaku jak i Mszy św. jak co roku powierzono Orkiestrze Dętej im. br. Edmunda Sobisia SChr ze Szczecina pod dyrekcją Marka Jastrzębskiego. 

Po Orszaku uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy św. w kolegiacie, gdzie obejrzeli piękne Jasełka przedstawione przez nauczycieli i uczniów szkoły z Dargobądza przygotowane przez katechetkę Iwonę Wojdę. Wierni wychodząc z kościoła otrzymali poświęconą kredę i kadzidło, a przed świątynią czekała na wszystkich miła niespodzianka: ognisko i koncert Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej, oraz gorący barszcz i paszteciki przygotowane przez Miejski Dom Kultury i Urząd Miasta Wolina. Zapraszamy do pójścia za gwiazdą w kolejnym roku! 

        PODZIĘKOWANIA...

6 stycznia 2015 r. już po raz siódmy przeszedł przez Polskę Orszak Trzech Króli w ponad 330 p miastach i miejscowościach, a także w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Orszak Trzech Króli staje się prawdziwą atrakcją dla ludzi wierzących i poszukujących. W Wolinie po raz trzeci Orszak zorganizowała parafia pw. św. Mikołaja Bp wraz z Państwową Szkołą Podstawową w Dargobądzu. W barwne postacie Św. Rodziny, Trzech Króli, pasterzy i aniołów, wcielili się aktorzy amatorzy ze Szkoły Podstawowej. Jednak nie byłoby tak wspaniałego wydarzenia, w którym wspólnie chwaliliśmy Boga, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli. Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, którzy poświęcili wiele czasu i serca w przygotowanie Orszaku. Dziękujemy najpierw uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły za wspólne przygotowanie jasełek i wystawienie ich najpierw w świetlicy w Dargobądzu, a następnie wolińskiej kolegiacie św. Mikołaja bpa. Szczególnie Dziekanowi Wolińskiemu ks. kan. Leszkowi Koniecznemu oraz wikariuszowi ks. Maciejowi Babickiemu, za podjęcie inicjatywy, i pięknie prowadzony śpiew podczas Orszaku oraz przewodniczenie Najświętszej Eucharystii. Tegorocznym partnerom: panu Burmistrzowi Wolina Eugeniuszowi Jasiewiczowi oraz Miejskiemu Domowi Kultury w Wolinie z E. Grzybowską za koordynację i zaangażowanie. Nie byłoby takiego ozdoby gdyby nie obecność Orkiestry Dętej im. br. Edmunda Sobisia ze Szczecina pod dyrekcją Marka Jastrzębskiego oraz Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej i jej koncertu po Mszy przed kolegiatą. Wyrażamy wdzięczność Wiktorowi Nowakowi za udostępnienie dorożki, W. Peplińskiej za pyszny gorący poczęstunek, i Piotrowi Kochankowi za udokumentowanie widowiska, Wiolettcie Ekiert za uszycie strojów i pomoc w scenografii, Dominikowi Wojdzie za nagranie ścieżki dźwiękowej, rodzicom, którzy wcielili się w postacie trzech mędrców: Dariuszowi Malinie, Andrzejowi Kozłowskiemu oraz Stanisławowi Jabłońskiemu, paniom śpiewającym w chórku: Agnieszce Szambelan, Beacie Mularczyk, Emilii Przybyłek, Iwonie Król, Andżelinie Matuszczak, Sylwi Suska, Małgorzacie Sadowskiej, nauczycielom: Marlenie Tryce, Marcie Wenerskiej, a także katechetkom: Alicji Grochowczak i Annie Orlickiej.

To wspólne działanie rodziców, szkoły, domu kultury, parafii i gminy, tak liczne przybycie parafian i gości z innych miejscowości sprawiło, że godnie uczciliśmy Pana Boga, który objawił się nie tylko pastuszkom i trzem mędrcom, ale również nam: biednymi i bogatym, którzy tego dnia zjednoczyliśmy się pod hasłem: „pokój”, „radość”, „rodzina”. Oby w całym nowym 2015 roku Pan Bóg nam i naszym rodzinom błogosławił dając radość i pokój. Do zobaczenia za rok na czwartym Wolińskim Orszaku Trzech Króli.

Iwona Wojda

 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png7.png1.png8.png6.png2.png4.png
Dzisiaj606
Wczoraj1019
Tydzień2429
Miesiąc27962
Razem2718624

Visitor Info

  • IP: 3.235.20.185
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

4
Online

środa, 22 maj 2024 13:39

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających