UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
21 LISTOPADA 2021 r.
1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ma nam przypomnieć przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć. Chrystus jest Królem, tak sam się określił stając przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określić Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Za każdym razem kiedy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz” wypowiadamy wezwanie „Przyjdź Królestwo Twoje”, które jest królestwem sprawiedliwości, miłości i pokoju.
2. Spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku szkolnym do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.15 spotkanie będzie w kościele.
3. We czwartek. 24 listopada, przypada 19 rocznica święceń biskupich ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi – pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji.
4. W dzisiejszą niedzielę w czasie wszystkich Mszy św. święcimy opłatki, proszę o ich nabywanie w naszej parafii, gdyż stanowią one fundusz parafialny, a szczególnie zapłatę za termoizolację naszego Domu parafii.
5. Przyszła niedziela, 28 listopada, będzie I niedzielą Adwentu, a niedzielna taca przeznaczona jest na budujące się kościoły.
6. Modlitwę za zmarłych „wypominki” zakończyliśmy – wczoraj, bardzo dziękujemy za ofiary złożone z tej okoliczności.
7. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę na finansowanie procesu długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce oraz na utrzymanie Ośrodka Pomocy dla Migrantów i Uchodźców w Szczecinie, który od 2018 roku udzielił pomocy ponad 6000 obcokrajowców.
8. 01 czerwca 1951 r. została kanonicznie erygowana parafia pw. św. Stanisława w Wolinie. W tym roku zatem obchodzimy już 70-lecie wolińskiej parafii. W związku z tym, że jest to długi czas zwracamy się z prośbą, aby odszukać w swoich rodzinnych archiwach zdjęcia ukazujące nasze kościoły parafialne i filialne lub wydarzenia, które się w nich odbywały. Zdjęcia fotografii można przesyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zdjęcia można przynieść do wolińskiej biblioteki, tam zostaną one zeskanowane i oddane.
Przysłanie fotografii lub przyniesienie ich do biblioteki jest równoznaczne z wyrażeniem następującej zgody: Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich fotografii do celów wystawienniczych, wydawniczych, prezentacji multimedialnej oraz publikacji sprawozdawczych, ulotek, informatorów oraz na umieszczenie na stronach internetowych oraz mediach społecznościowych Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja Biskupa w Wolinie i Biblioteki Publicznej Gminy Wolin. Powyższa zgoda nie jest równoznaczna ze zbyciem praw autorskich, ani praw osób trzecich i odnosi się tylko do korzystania z udostępnionych fotografii do celów niekomercyjnych. Jednocześnie oświadczam, że wszystkie przekazane fotografie są moją własnością i nie naruszają praw osób trzecich, ani nie są obciążone żadnymi roszczeniami. Powyższe fotografie udostępniam nieodpłatnie.

• IP: 18.218.38.125

środa, 24 kwiecień 2024 05:15