1 NIEDZIELA ADWENTU
28 LISTOPADA 2021 r.
1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny a pierwszy jego okres o nazwie ADWENT - oznacza oczekiwanie na przyjście Jezusa u końca czasów i w czasie Świat Bożego Narodzenia, szczególną Mszą świętą tego okresu są RORATY, które w naszej parafii będziemy odprawiać w poniedziałki, wtorki, środy o godzinie 17.00, nie będzie Mszy Roratniej w sobotę o godzinie 7.00.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu zaraz po Mszy św. wieczornej czyli do godziny 17.30. - adoracja odbędzie się w kolegiacie. W I piątek miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po wieczornej Mszy św. i możliwość złożenia ofiary na radio Maryja.
3. Opłatki wigilijne można nabyć po Mszy św. w zakrystii, prosimy, aby nabyć je w naszej parafii, gdyż ofiary stanowią fundusz parafialny. Świece „Caritasu” można nabyć także w zakrystii.
4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy i przekazaliśmy przez Caritas dla migrantów 1.600 zł, serdeczne „Bóg zapłać !” za złożone ofiary.
5. Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie od 18.00 do 18.30.
6. Spowiedź codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. czyli od 16.30.
7. Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Wolińskiej organizuje Akcję Duża Paka Dla Dzieciaka i Starszaka skierowana do osób w trudnej sytuacji materialnej – jest to zbiórka artykułów spożywczych oraz chemii – szczególna zbiórka odbędzie się za tydzień w dniu Jarmarku Świątecznego w Wolinie.
8. Tradycją kilkunastu lat jest, że w 2 niedzielę adwentu wierni w Polsce wspierają ofiarami Kościół na Wschodzie – tak więc za tydzień po Mszach świętych będzie można złożyć na ten cel dar serca.
9. W przyszłą niedzielę pod koniec Mszy św. o godzinie 12.15 poświecenie medalików dla Dzieci Pierwszokomunijnych. Po tej Mszy św. Wolińska Biblioteka zaprasza dzieci na spotkanie mikołajkowe do swojej siedziby.

• IP: 3.133.160.156

piątek, 19 kwiecień 2024 17:29