UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 STYCZNIA 2023r.
1. Pod opieką Matki Boga rozpoczynamy Rok Pański 2023 czcimy Jej Boże Macierzyństwo, dziękując Jej także za to, że Swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży.
Prośmy dziś Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy co wydarzy się w tym roku, ale z wielowiekowych doświadczeń naszego Narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka, nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało i nadal się dzieje.
2. Msze św. dzisiaj wg porządku niedzielnego, a w dni powszednie o 17:00
W czwartek I czwartek miesiąc pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Statystyka sakramentalna naszej parafii:

Sakrament Chrztu św. przyjęło: 51 dzieci o 2 więcej niż w roku ubiegłym.
Sakrament Bierzmowania: 55 osoby o 2 osoby więcej niż w roku co ubiegłym.
Sakrament Eucharystii: przyjęło po raz pierwszy 68 dzieci, tyle samo w roku ubiegłym.
Sakrament Małżeństwa zawarło: 7 par o 7 mniej niż w roku ubiegłym.
Do wieczności Pan Bóg powołał 85 osób o 23 mniej niż w roku ubiegłym.
4. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.- Msze św. według porządku niedzielnego, ale o godzinie 12:00 sprzed kościoła pw. św. Stanisława wyruszy orszak Trzech Króli, o 12:15 rozpocznie się Msza św., a po jej zakończeniu z programem artystycznym wystąpią dzieci z naszego przedszkola.

W piątek po południu dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wolinie chcą odwiedzić nasze domy, ponieważ przygotowały „Kolędników Misyjnych”. Rodziny, które tego dnia będą chciały przyjąć ich do swego domu prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii po Mszy św. Również dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dargobądzu tego dnia będzie przedstawiać „Kolędników Misyjnych” w swojej miejscowości. Rodziny, które zechcą ich przyjąć również prosimy o zgłaszanie adresów. Ofiary z tego kolędowania przeznaczone są na wsparcie misji w Papui Nowej Gwinei.
5. W uroczystość Trzech Króli o godz. 19:00 w kolegiacie odbędzie się Noworoczny Kolędowy Koncert Charytatywny. Ofiary składane po koncercie przeznaczone będą na rehabilitację małego Olafka.
W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Od piątku osoby należące do Żywego Różańca odmawiają kolejną tajemnicę różańca a intencje na miesiąc styczeń to:
a) w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI
b) w intencji naszych rodzin o wzrost wiary, nadziei i miłości.
7. Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek 2.01. ul. Słowiańska od 1 – 13 ab bez numeru 10 i 12.
Wtorek 3.01.ul. Słowiańska nr 10 – 12 od piekarni do 58 bez numerów 40 – 42 b
Środa 4.01.ul. Słowiańska nr 40 – 42 b i od państwa Jarmuł do hotelu, ale hotel będzie następnego dnia
Czwartek 5.01 ul. Słowiańska od hotelu do parku numery 63 – 87 i ulica Parkowa

Kolędę rozpoczynamy o godzinie 15:30.
Kto chciałby złożyć ofiarę na seminarium proszę ją włożyć do oddzielnej koperty lub w wyraźnie zaznaczyć jej wysokość.
W sobotę od godziny 10:00 kolęda w Zagórzu i Gogolicach.
W zakrystii po Mszy św. można zgłaszać kolędę w rodzinach, których nie ma kolędy systematycznej.

• IP: 18.223.114.142

niedziela, 28 kwiecień 2024 17:51