Uroczystość Objawienia Pańskiego
6 STYCZNIA 2023r.
1. Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy w Kościele od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel wszystkich ludów. Dzisiaj Msze święte według porządku niedzielnego, a Msza św. o godzinie 12.15 zostanie poprzedzona Orszakiem Trzech Króli. Orszak rozpocznie się przy kościele pw. św. Stanisława o godzinie 12:00 i tradycyjną już drogą przejdzie do kolegiaty, dla uczestników orszaku organizatorzy przygotowali korony.
W czasie Mszy św. zostanie poświęcona kreda, która oznaczamy nasze domy na znak, że jak Mędrcy ze Wschodu znaleźliśmy Chrystusa Mesjasza i radujemy się z Jego odnalezienia, ten znak pisany na naszych drzwiach, jest również prośbą by Chrystus nasz dom błogosławił, nie rezygnujmy z tego zwyczaju.
Dzisiaj uczniowie naszej szkoły z ks. Marcinem w godzinach popołudniowych będą odwiedzać nasze mieszkania jako „Kolędnicy misyjni”, kto chciałby ich przyjąć w domu, proszę by zgłosił swoją prośbę w zakrystii po Mszy św.
Dzisiaj także o godzinie 19:00 w naszym kościele charytatywny koncert kolęd w wykonaniu naszych parafian, na który bardzo zapraszam po koncercie będzie można złożyć datek dla małego Olafka.
2. Najbliższa niedziela, 8 stycznia, Niedziela Chrztu Pańskiego, zamyka obchód okresu Bożego Narodzenia, będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa, ale też zastanowimy się nad naszym sakramentem chrztu i powołaniem do zbawienia.
3. Jutro od godziny 10:00 kolęda w Gogolicach i Zagórzu.
4. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na dzieła misyjne Kościoła. Hasłem dzisiejszego Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom brzmi : „ Z misjonarzami służymy Kościołowi” serdeczne „Bóg zapłać !” za złożone dzisiaj ofiarę w czasie Mszy św.
Przy wyjściu można otrzymać bezpłatną gazetę „Pomagamy misjom” zachęcam do jej przeczytania.

• IP: 18.234.139.149

czwartek, 28 marzec 2024 19:13