Ojciec Święty Franciszek w czasie homilii podczas Mszy św. Pasterskiej w noc Bożego Narodzenia pytał nas wszystkich w Bazylice Watykańskiej: ”Czy mamy odwagę, by z czułością przyjąć sytuacje trudne i problemy ludzi stojących wokół nas?,(…) Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje czułości!”

W czasie adwentowego oczekiwania na przeżywanie radości tajemnic betlejemskiego żłóbka parafia pw. Św. Mikołaja Bpa w Wolinie wraz z Wolińską Szkołą Podstawową zorganizowały po raz pierwszy akcję pomocy pt. ISKIERKA MIŁOŚCI”, która polegała na przygotowaniu paczek świątecznych dla ubogich materialnie najmłodszych parafian. Z symbolicznego drzewa w kościele wystarczyło zabrać serce z imieniem i wiekiem dziecka, który zapisał swoje marzenia w liście do św. Mikołaja Biskupa. Dzięki życzliwości ludzi dobrej woli udało przygotować się 32 podarunki, które w ostatnią niedzielę adwentu dostarczono potrzebującym. Zaskoczenie i radość obdarowanych dzieci niech będą najpiękniejszą wdzięcznością tym, którzy odpowiedzieli na apel wyrażenia pomocy bliźnim czyniąc konkretny czyn miłości, której wciąż uczy nas Dzieciątko Jezus.

Wyrażamy serdeczną wdzięczność za pomoc i zaangażowanie ks. Proboszczowi kan. Leszkowi Koniecznemu, Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Urszuli Wołowicz, oraz katechetkom: Alicji Grochowczak i Annie Orlickiej. Mamy nadzieję, że Iskierka Miłości każdego roku ogarnie swoją pomocą coraz więcej uśmiechniętych maluchów.

Kliknij: -> Galeria zdjęć

• IP: 13.58.247.31