Sakrament chorych

Przez święte chorych namaszczenie i modlitwę kapłanów cały Kościół poleca chorych cierpiącemu i uwielbionemu Panu, aby ich podźwignął i zbawił; a nadto zachęca ich, aby łącząc się dobrowolnie z męką i śmiercią Chrystusa, przysparza dobra Ludowi Bożemu.

Posługa sakramentu chorych dokonuje się na wyraźne życzenie chorego w domu, szpitalu lub świątyni. W naszej parafii kapłani odwiedzają chorych z posługą sakramentalną w domach w pierwsze soboty miesiąca lub w razie potrzeby w każdym innym ustalonym czasie.

Chorego wystarczy zgłosić wcześniej w kancelarii parafialnej, lub w zakrystii, albo telefonicznie.

Przed przybyciem kapłana do naszego domu, gdzie przebywa chory, należy wcześniej przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece (można przygotować dla chorego – w razie potrzeby, szklankę z wodą).

Wizyty w 2015 r:

• 5 września