5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2024 r.
1. Od dzisiejszej piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego, do tej pory towarzyszyło nam wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, w czasie którego skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej.
2. Zmiana czasu na letni za 2 tygodnie, ale w naszej parafii od jutra Msze św,. wieczorne o godzinie 18:00. Dzisiaj w czasie wszystkich Mszy św. rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, nauki rekolekcyjne jeszcze w poniedziałek i wtorek o godzinie 18:00, spotkaniom rekolekcyjnym przewodniczył będzie ks. Norbert Sawicki proboszcz parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wisełce. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP patrona Kościoła Powszechnego
3. Nabożeństwa wielkopostne:
Gorzkie Żale w niedziele o 17.30.
Droga Krzyżowa dla uczniów szkoły podstawowej w piątek o 16.00, a dla młodzieży i dorosłych w piątek o 17.30.
Godziny odprawiania Mszy świętych w niedzielę nie ulegają zmianie.
4. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień, poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.,wyjątek stanowi Msza św. o godzinie 12:15, przed tą Mszą św. palmy zostaną poświęcone o godz. 12:00 przy „Małym kościele” i przejdziemy w procesji do kolegiaty. Palmy można będzie nabyć w przedsionku kościoła (dochód stanowił będzie fundusz wyjazdu ministrantów do Rzymu na międzynarodową pielgrzymkę).
5. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie można zgłosić w zakrystii lub w kancelarii, aby przed Wielkanocą mogli przystąpić do Komunii św.
6. Ofiarę na kwiaty do „Bożego grobu” można złożyć do skrzynki obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
7. Kancelaria parafialna od poniedziałku czynna w dni powszednie od 19:00 do 19:30.
8. Od wczoraj przez 9 dni modlimy się w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, modlitwa ta będzie odmawiana po każdej Mszy św.
9. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę na której znajduje się program Wielkiego Tygodnia,który rozpocznie się już za tydzień.

• IP: 44.221.43.208

wtorek, 19 marzec 2024 07:22