Ogłoszenia duszpasterskie
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. NIEDZIELA ADWENTU
2 grudnia 2023r.
*
1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny a pierwszy jego okres o nazwie ADWENT - oznacza oczekiwanie na przyjście Jezusa u końca czasów i w czasie Świat Bożego Narodzenia , szczególną Mszą świętą tego okresu są RORATY , które w naszej parafii będziemy odprawiać we wtorki i środy o godzinie 17.00.
*
2. W najbliższą środę, 6 grudnia, dzień patrona naszej parafii św. Mikołaja. Msza św. odpustowa o godzinie 17:00 , Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie ks. Dariusz Pilarski – proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Trzcinnej k/ Gorzowa.
W czwartek I czwartek miesiąca zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 16:30 adoracja odbędzie się w kolegiacie.
W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msza św. godzinie 17:00 – w racji przypadającej uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
*
3. W dzisiejszą niedzielę w czasie Mszy św. o godzinie 12:15 poświecenie medalików dla Dzieci Pierwszokomunijnych, po tej Mszy św. Wolińska Biblioteka zaprasza wszystkie dzieci nie tylko komunijne na spotkanie mikołajkowe do do swojej siedziby.
*
4. Dzisiaj po Mszach św. w przedsionku kościoła odbywa się kwesta na rzecz edukacji dzieci z Afryki. Uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej przygotowali symboliczne paczki pierników, herbaty afrykańskiej i drobne pamiątkowe przedmioty. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.
*
5. Tradycją kilkunastu lat jest, że w II niedzielę adwentu wierni w Polsce wspierają ofiarami Kościół na Wschodzie – tak więc za tydzień po Mszach świętych będzie można złożyć na ten cel dar serca.
*
6. Opłatki wigilijne można nabyć po Mszy św. w przedsionku kościoła prosimy, aby nabyć je w naszej parafii, gdyż ofiary stanowią fundusz parafialny. Świece„Caritasu”, oraz również nabyć przy opłatkach.
*
7. W przyszłą niedzielę 10 grudnia zapraszamy na koncert muzyki klasycznej po Mszy św. o godzinie 12:15, Koncert kwartetu „Violin” odbędzie się w kolegiacie wprowadzając nas w atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Wolin Wyspa Nadziei.
*
8. Intencje różańcowe na najbliższy miesiąc:
a) O chrześcijańskie przeżycie świąt BN i spowiedź w tym okresie
b) W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców.
*

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png5.png0.png2.png9.png9.png1.png
Dzisiaj230
Wczoraj1157
Tydzień1387
Miesiąc5727
Razem2502991

Visitor Info

  • IP: 18.206.12.157
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

wtorek, 05 grudzień 2023 07:53

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających