Ogłoszenia duszpasterskie
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 NIEDZIELA ROKU
25.07.2021 r.
*
1. Dzisiaj rozpoczyna się „Tydzień św. Krzysztofa”, zaraz po Mszy św. będą błogosławione pojazdy, a przy wyjściu będzie możliwość złożenia do puszki ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
*
2. Jutro ze Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego do naszej parafii na nocleg przyjdą pielgrzymi Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Jutro w kolegiacie o godzinie 20.30 Pielgrzymi odprawią nabożeństwo, na które zapraszają także Parafian i Gości.
*
3. Zapraszam także we wtorek, 27 lipca na Mszę świętą o godzinie 8.00, którą rozpoczną pielgrzymi swój dzień. W codziennych modlitwach pamiętamy o Pielgrzymach- -pielgrzymka zakończy się 13 sierpnia.
*
4. 26 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Anny i św. Joachima rodziców Matki Bożej, a babci i dziadka Pana Jezusa, w naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach.
Nasza parafia w maju ogłosiła Międzynarodowy Konkurs Plastyczny z tematem „Radości i smutki św. Józefa”. Na konkurs napłynęło ponad tysiąc prac z 30 krajów, w naszym kościele można obejrzeć kilka prac min. dzieci z Aleppo w Syrii, Zimbabwe , Czadu, Francji , Włoch i z naszej parafii.
Bardzo dziękuje pracownikom naszej Wolińskiej Biblioteki za przygotowanie wystawy.
*
5. Caritas Polska przez nasz Caritas Diecezjalny organizuje pomoc finansową dla osób dotkniętych w ostatnim czasie kataklizmem ulew i burz. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
*
6. Za tydzień w niedzielę, 1 sierpnia, przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, szczególną modlitwą Zmarłych i Kombatantów chcemy otoczyć w czasie Mszy św. sprawowanej w ich intencji o godzinie 18.00., na którą bardzo serdecznie zapraszam.
Zapewne znana jest nam informacja, że przy parafiach organizowane są punkty szczepień. Służba Zdrowia zwróciła się do naszej parafii o możliwość przeprowadzenia szczepień w przyszłą niedzielę po Mszach św. przed południem czyli do 13.15, ale będzie to możliwe jeśli zgłosi się odpowiednia ilość osób. Po Mszy św. proszę o zgłoszenie się w zakrystii, gdyż organizatorzy chcą się dowiedzieć, ile osób z naszej parafii zgłasza się na to szczepienie.
*
7. Spowiedź w czasie wakacji możliwa jest tylko przed Mszą św.
Gościom i Parafianom życzę błogosławieństwa Bożego i dobrej pogody.
„Bóg zapłać !” za ofiary składane na tacę do skarbony przy wyjściu z kościoła.

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png9.png1.png2.png3.png7.png9.png
Dzisiaj409
Wczoraj604
Tydzień409
Miesiąc13255
Razem1912379

Visitor Info

  • IP: 3.235.120.150
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

3
Online

poniedziałek, 26 lipiec 2021 18:51

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających