Ogłoszenia duszpasterskie
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –
2 NIEDZIELA ROKU 17.01.2021 r.
*
1. Jutro, 18 stycznia, w Kościele rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego hasłem jest: „Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc”. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o tej intencji Kościoła, gdyż Chrystus w Wieczerniku modlił się, abyśmy wszyscy Jego uczniowie stanowili jedno.
*
2. Papież Franciszek, w grudniu ubiegłego roku, ogłosił Rok Jubileuszowy na cześć Świętego Józefa, dla uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. W tym Jubileuszowym roku wierni będą mogli na jego wzór wzmocnić własne życie wiary w pełni realizując wolę Bożą. W liturgii chcemy podkreślić cześć do św. Józefa. W każdym miesiącu tego roku, dnia 19 miesiąca, modlić się przez Jego wstawiennictwo nabożeństwem, które sprawowane będzie po wieczornej Mszy św. Zapraszamy we wtorek, 19 stycznia, na to nabożeństwo po Mszy św. wieczornej.
*
3. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a po nim - Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
*
4. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, która będzie miała inna formę niż w poprzednich latach:
*
PIERWSZA WERSJA:
Dzisiaj po Mszy św. w zakrystii można zgłosić obecność rodziny na Mszy św. o godzinie 17.45 sprawowanej w intencji rodziny, która jest intencją dziękczynną z prośbą Boże błogosławieństwo. W tej Mszy św. planujemy obecność około 10 rodzin w jednym dniu. Rodziny, które planują taką formę wizyty duszpasterskiej prosimy, aby zgłosiły się już w tym tygodniu, w zakrystii można ustalić dzień tygodnia.
*
DRUGA WERSJA:
Zgłoszenie rodziny na wizytę duszpasterską z obecnością kapłana w domu na określony dzień i godzinę, którą można ustalić również po Mszy św. w zakrystii. W tym tygodniu prosimy, aby zgłaszały się rodziny tylko z Wolina.
*
5. Z Urzędu Miasta i Gminy otrzymaliśmy do rozdania wśród parafian powyżej 65 roku życia tzw. „ Koperty życia”. Wypełnioną ankietę o stanie zdrowia przechowuje się w lodówce i przyjeżdżający zespół ratunkowy pogotowia może na podstawie wypełnionej ankiety zorientować się o chorobach i uczuleniach na leki, nawet jeśli osoba ratowana nie może tych informacji przekazać. Pakiet można otrzymać w zakrystii po Mszy św.
*
6. Dnia, 26 stycznia, przypada 4 rocznica śmierci ks. prałata Jana Ubermana, Msza św. w jego rocznicę sprawowana będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00.

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png7.png8.png9.png1.png2.png9.png
Dzisiaj81
Wczoraj611
Tydzień81
Miesiąc10034
Razem1789129

Visitor Info

  • IP: 3.232.96.22
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

poniedziałek, 18 styczeń 2021 03:14

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających