Ogłoszenia duszpasterskie
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 NIEDZIELA ROKU - 25.10.2020 r.
*
1. Dzisiaj nastąpiła zmiana czasu na zimowy. Msze św. wieczorne w dni powszednie będziemy odprawiać o godz. 17.00, a pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo różańcowe. Niedzielny program odprawiania Mszy świętych nie ulega zmianie. Różaniec dla dzieci, który był we wtorek i czwartek zakończył się w ubiegłym tygodniu. Różańcowa modlitwa za zmarłych dzisiaj o 17.30 w kolegiacie, na cmentarzu nie będzie żadnego nabożeństwa.
*
2. W najbliższą niedzielę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, nie będzie Mszy św. na cmentarzu, Wszystkie Msze św. odprawiane będą w kolegiacie jak w każdą niedzielę o 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00 oraz na filiach.
*
3. W Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada, Msze św. o 9.00 i 17.00 w Kolegiacie.
*
4. W przyszłym miesiącu listopadzie pamiętajmy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie nie tylko wyrazem naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za ich trud codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero zaniesione kwiaty i zapalone znicze na grobie staną się wyrazem czegoś co jest cenne w oczach Boga.
*
5. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami i nazwiskami można składać do skrzynki obok obrazu Jezusa Miłosiernego, na tacę po Mszy św. lub w zakrystii. Kartki leżą na stoliku przy wyjściu. Msza św. za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej odprawiona będzie w uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 11.00 oraz 2 listopada o godzinie 9.00 w Kolegiacie.
*
6. W ubiegłą niedzielę na misje na wyspę Madagaskar zebraliśmy i przekazaliśmy 2.600zł, bardzo dziękuje Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom naszej Szkoły Podstawowej a także wszystkim, którzy przygotowali akcję: „Pierniki dla Afryki”, za zaangażowanie w przeprowadzeniu tak pięknego Dnia Misyjnego, jednocześnie bardzo dziękuje wszystkim, którzy podjęli codzienną modlitwę 1 dziesiątkiem różańca w intencji misji – modlitwa potrwa do 6 stycznia przyszłego roku.
Cieszymy się, że za wszelkie działania misyjne nasza Szkoła Podstawowa oraz parafia zostały uhonorowane Różą św. Teresy z Lisieoux (patronki dzieła misyjnego Kościoła), jest to nagroda za szczególne działania na rzecz misji nadawana przez Archidiecezjalne Dzieła Misyjne. Niech to wyróżnienie zachęca nas do jeszcze większego działania.
*
7. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej na czas trwania czerwonej strefy.
*
8. Niedzielną ofiarę na utrzymanie naszej parafii można złożyć przy wyjściu z kościoła- „Bóg zapłać!” za ten dar serca.

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png7.png3.png4.png5.png0.png3.png
Dzisiaj489
Wczoraj670
Tydzień3357
Miesiąc20615
Razem1734503

Visitor Info

  • IP: 100.24.125.162
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

piątek, 30 październik 2020 21:34

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających