Ogłoszenia duszpasterskie
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
24.05.2020 r.
*
1. W siódmą niedzielę po Wielkanocy wspominamy Wniebowstąpienie Pańskie. Chrystus Pan opuszcza ziemię, wraca do nieba, aby nam przygotować mieszkanie. Tłumaczy Apostołom, że jego odejście jest potrzebne, gdyż ześle Ducha Pocieszyciela. Dziś radujemy się, że Chrystus odchodząc do nieba, jednocześnie pozostaje z nami w Eucharystii, byśmy trwali przy Nim i mogli kiedyś połączyć się z Nim na wieki w niebie.
*
2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, trwa nowenna przed tą uroczystością, codziennie o godzinie 20.00 w „małym kościele” wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone modlitwą różańcową, szczególniej zapraszamy w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego czyli w sobotę o godzinie 20.00 nabożeństwo potrwa ok. 2 godzin a w jego ramach będzie także Msza św. z wigilii Zesłania Ducha Świętego.
*
3. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania- młodych parafian polecam modlitwie.
*
4.Litanią do Najświętszej Maryi Panny modlimy się codziennie o godzinie 17.45.
*
5. Rocznicę I Komunii św. uczniowie klas IV, przeżywać będą w ostatnią niedzielę roku szkolnego czyli 21 czerwca o godzinie 12.15.
*
6. Komunikat księdza Rektora Seminarium Duchownego.
Diakon Norbert Kozłowski, syn Aleksandra, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, pragnie przyjąć sakrament świeceń w stopniu prezbitera. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by wiedział o nim coś, co czyniłoby go niegodnym świeceń prezbiteratu , jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym księdza proboszcza, przy czym należy pamiętać,że rzucanie niesłusznych posądzeń jest grzechem ciężkim.
*
7. We wtorek przypada Dzień Matki, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i osobistych życzeniach.
*
8. Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. dana jest przez ks. arcybiskupa Andrzeja do 30 czerwca , w niedziele o godzinie 12.15 transmisja internetowa Mszy św. z naszego kościoła.

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png6.png4.png4.png6.png2.png7.png
Dzisiaj17
Wczoraj261
Tydzień278
Miesiąc18492
Razem1644627

Visitor Info

  • IP: 18.204.227.117
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

wtorek, 26 maj 2020 02:12

Komentarze, informacje

 

<

 

Koronka za konających