Ogłoszenia duszpasterskie
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024 r.
*
1. Dzisiaj w Bazylice św. Jakuba w Szczecinie, ks. bp Zbigniew zainauguruje Archidiecezjalne Obchody Roku Ottonowego, obchody zakończą się za ponad rok w dniu liturgicznej uroczystości Apostołów św. św. Piotra i Pawła, 29 czerwca.
*
2. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończy się liturgiczny okres Wielkanocy. Kościół modli się aby: "Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy ". On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju, a my poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Otwórzmy się na Jego działanie i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Jutro w liturgii Kościoła rozpoczyna się okres liturgiczny zwany „okresem w ciągu roku” a szaty liturgiczna są koloru zielonego – kolor nadziei.
*
3. Jutro, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła podkreśla rolę, jaką pełni Maryja w historii zbawienia i w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
*
4. W przyszłą niedzielę, 26 maja,w kalendarzu liturgicznym uroczystość Trójcy Przenajśiętszej. jest to także Dzień Matki i dlatego przyjdźmy na Mszę św. w intencji naszych matek, modląc się dla żyjących o potrzebne łaski, a dla zmarłych o łaskę nieba.
*
5. Zespół muzyczny ze Szwecji będzie miał koncert w naszym kościele w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej o godzinie 18:00.
*
6. Biuro pielgrzymkowe organizuje wyjazd na Litwę, lista uczestników zostanie zamknięta w tym tygodniu, osoby zainteresowane mogą więcej informacji otrzymać od ks. Proboszcza.
*
7. Dzieci, które przystąpiły dzisiaj do I Komunii św. będą przez najbliższy miesiąc uczestniczyć w strojach komunijnych we Mszy św. w niedzielę o godzinie 12:15, w przyszłą niedzielę po Mszy św. poświęcone zostaną religijne pamiątki dnia dzisiejszego.
*
8. W środę w godzinach popołudniowych gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z diecezji Bamberg, pielgrzymi nawiedzą nasza kolegiatę i miejsce katedry Biskupa Pomorskiego.

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png7.png1.png8.png6.png2.png6.png
Dzisiaj608
Wczoraj1019
Tydzień2431
Miesiąc27964
Razem2718626

Visitor Info

  • IP: 3.235.20.185
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

4
Online

środa, 22 maj 2024 13:44

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających