Zagórze

13. maja w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej mieszkańcy Zagórza, przeżyli w kaplicy filialnej swój doroczny odpust. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił wikariusz ks. Maciej Babicki. W uroczystości wziął również udział Dziekan Woliński ks. kan. Leszek Konieczny. W oprawę liturgiczną włączyła się młodzież w osobach Dawida Szakiela i  Joanny Kuźmińskiej. W dniu imienin świątynia na zakończenie Eucharystii Wspólnota Zagórzan otrzymała w darze komplet obrusów ołtarzowych. Po Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni przez Sołtysa Bronisława Grocholskiego do świetlicy wiejskiej na miły słodki poczęstunek przygotowany przez gospodynie z Zagórza.

Matka Boża Fatimska objawiała się trojgu dzieciom w portugalskim mieście Fatima przez 6 kolejnych miesięcy poczynając od 13 maja 1917 roku. Byli to Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. Kościół Katolicki nie znalazł sprzeczności z doktryną i uznał objawienie za cudowne w 1930 roku.

13 maja 2014 r. we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej w kaplicy w Zagórzu odbyła się uroczystość odpustowa przy okazji, której Eucharystię odprawił ks. Dziekan Proboszcz kan. Leszek Konieczny w obecności księży wikariuszy ks. Dariusza i Macieja. Liturgię Słowa jak co niedzielę przygotował

• IP: 54.196.201.241

niedziela, 17, grudzień 2017 13:42