Zagórze

Matka Boża Fatimska objawiała się trojgu dzieciom w portugalskim mieście Fatima przez 6 kolejnych miesięcy poczynając od 13 maja 1917 roku. Byli to Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. Kościół Katolicki nie znalazł sprzeczności z doktryną i uznał objawienie za cudowne w 1930 roku.

13 maja 2014 r. we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej w kaplicy w Zagórzu odbyła się uroczystość odpustowa przy okazji, której Eucharystię odprawił ks. Dziekan Proboszcz kan. Leszek Konieczny w obecności księży wikariuszy ks. Dariusza i Macieja. Liturgię Słowa jak co niedzielę przygotował

Dawid Szakiel, a wezwania Modlitwy Powszechnej przeczytał al. Norbert Kozłowski. Msza św., zakończyła się litanią do Matki Bożej Fatimskiej i błogosławieństwem Eucharystycznym.

Świętowanie zakończyło spotkanie mieszkańców oraz gości przy stole w Świetlicy Wiejskiej w Zagórzu, na które wszystkich zebranych zaprosił Sołtys Pan Bronisław Grocholski.

Michał Januchowski (http://www.portalzagorze.tnb.pl

• IP: 44.222.149.13