Z początkiem lutego 2015 r. szczecińska firma MARDEL zainstalowała w prezbiterach obu wolińskich kościołów nowe energooszczędne oświetlenie. W kolegiacie pw. św. Mikołaja Bp świeciły dotychczas w prezbiterium 4 reflektory o mocy 500 W każdy, które zastąpiono 12 punkowymi żarnikami. Co daje efekt światła równomiernego i skupionego na ważne punkty w prezbiterium: tabernakulum, krzyż, ołtarz, ambony i  kapitularz, oraz obraz i figurę św. Mikołaja. Natomiast w kościele filialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika świeciły dotychczas 3 źródła światła, które zamieniono na 9 mniejszych żarówek. Jest to kolejny etap modernizacji oświetlenia, który po wymianie żarówek na LED, i montażu oświetlenia prezbiterium poprawił oświetlenie świątyń i zminimalizuje koszty energii elektrycznej.

Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które przygotowały kościół do tej pracy, jak również do tych, które pomogły sprzątać po remoncie. Otrzymaliśmy już faktury do zapłaty w wysokości 14.000. zł. Na stronie internetowej można zobaczyć inne obiekty w Polsce oświetlone przez firmę Mardel.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Kliknij

Miesiąc22062