Po raz siedemnasty alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie wraz ze studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego wystawili Misterium Męki Pańskiej. 21 marca 2015 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie, i Szkoły Podstawowej w Troszynie oraz Publicznego Gimnazjum udali się do Szczecina, aby zobaczyć i przeżyć wydarzenia związane z męką śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. W tym roku hasłem przewodnim Misterium było: „Przyjdź pod Krzyż”. Niezwykła dekoracja, kościoła seminaryjnego a także szczególne zaangażowanie aktorów sprawiły, że dzieci z wielkim wzruszeniem obejrzały Misterium. Na twarzach niektórych widzów dostrzec można było łzy, co świadczy o szczególnych przeżyciach tego wydarzenia, które w wielkim poście pozwala jeszcze głębiej podejmować trud własnego nawrócenia.

Alicja Grochowczak, Anna Orlicka

• IP: 18.221.239.148