Gmina Wolin, Ośrodek Kultury Gminy Wolin znaleźli się w gronie współorganizatorów koncertów saksofonowych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego. W minioną sobotę (25.04.2015r.), w kościele pw. św. Stanisława BM w Wolinie, odbył się niepowtarzalny koncert w ramach Festiwalu Saksofonowego.

Koncert rozpoczął występ ok. czterdziestoosobowej orkiestry saksofonowej, składającej się z uczestników warsztatów saksofonowych, uczniów i studentów klas saksofonu, którzy zjechali do Szczecina z całej Polski  aby szlifować swój warsztat pod okiem wybitnych artystów. Wykonali oni wspólnie temat z filmu "Różowa pantera" pod dyrekcją Dariusza Samóla. Wśród wykonawców znaleźli się również SAXOPHONE ENSEMBLE - ośmioosobowy zespół saksofonowy złożony z artystów z całej Polski, oraz z Włoch. W skład SAXOPHONE ENSEMBLE wchodzą saksofony od sopranu do saksofonu basowego, który jest unikatem na skalę kraju. Zebrani mogli przekonać się o wyjątkowym brzmieniu zespołu, które można porównać do pełnego brzmienia organów. Zespół poprowadził Dyrektor Artystyczny Festiwalu prof. Akademii Sztuki - dr hab. Dariusz Samól. Skład zespołu: Valentina Renesto, Agnieszka Jutkiewicz, Julita Przybylska, Dobrawa Grzymała, Wiesław Orłowski, Mirosław Jędrzejewski, Artur Motyka, Tomasz Kasperski. Zespół zagrał aranżacje utworów orkiestrowych: G. F. Haendel - Watermusic, E. Elgar - Serenada, I. Albeniz - Sevilla, S. Moniuszko - Chór dziewcząt z opery Straszny dwór.

Na program koncertu składał się również występ TRIO Z AKADEMII SZTUKI W SZCZECINIE, w składzie Mateusz Sawicki – saksofon, Oliwia Szyjka – flet, Sławomir Siwiak – fortepian. Zespół przygotowuje się do Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Filadelfii we Włoszech. Bogaty program koncertu to również występy solistów z towarzyszeniem fortepianu: Iwona Grysak - uczennica Zespołu Szkół Muzycznych  w Szczecinie oraz Cyprian Szawracki - uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie. Oboje przygotowują się również do konkursu w Filadelfii.

Miesiąc20983

• IP: 3.137.220.120