We Wniebowstąpienie Pańskie odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy w pełni do stołu Eucharystycznego przystąpiło 25 uczniów klas III Szkół Podstawowych w Troszynie i Dargobądzu. Podczas Eucharystii młodzi nasi młodzi parafianie odnowili przyrzeczenia chrzcielne gromadząc się z Rodzicami wokół nowej chrzcielnicy i trzymając w ręku zapalone świece chrzcielne. Uroczystej Celebracji przewodniczył Ks. Proboszcz kan. Leszek Konieczny, a dzieci do sakramentów Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii przygotowały katechetki: Alicja Grochowczak i Iwona Wojda. Święto zakończyło się wręczeniem pamiątkowych obrazków i wspólną fotografią. Dzieci pierwszokomunijne w ten sposób rozpoczęły “BIAŁY MIESIĄC”, trwający do Uroczystości Bożego Ciała, podczas którego w niedzielę i święta uczestniczą we Mszy św. o godz.: 12:15 w strojach pierwszokomunijnych.

Fotografie: Marek Sikora ®

• IP: 18.218.254.122