W XI Niedzielę Zwykłą parafia wolińska przeżywała niecodzienną uroczystość. Po raz pierwszy przy ołtarzu Pańskim stanął i przewodniczył Najświętszej Ofierze Chrystusa Neoprezbiter archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej – ks. mgr Damian Rogoża.

W uroczystej Eucharystii, która jest dziękczynieniem zawierzył wszystkich, którzy towarzyszyli mu w drodze do dnia, w którym przyjął święcenia w stopniu prezbitera w Szczecińskiej Bazylice Metropolitalnej pw. św. Jakuba Apostoła 06. czerwca 2015 r. Słowo Boże wygłosił Prepozyt Wolińskiej Kapituły Kolegiackiej ks. kan. mgr Leszek Konieczny. A życzenia na ręce młodego kapłana złożyli: przedstawicielki Grupy Modlitewnej, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie, Pani Dyrektor Sylwestra Jagielska-Fajfer z uczniami Gimnazjum Publicznego z Sierosławia gdzie neoprezbiter katechizował, oraz Liturgiczna Służba Ołtarza Kolegiaty i wiele indywidualnych osób, które wyrażały swoje życzenia przepełnione modlitwą. Ks. Damian w parafii swojej praktyki katechetyczno-pastoralnej pozostawił w darze piękny złoty ornat, który odtąd będzie używany we Mszy św. przy udzielaniu sakramentu małżeństwa. Zaś wszystkim parafianom hojnie udzielił błogosławieństwa prymicyjnego, oraz podarował pamiątkowy obrazek prymicyjny, który nie tylko przypomni to piękne wydarzenie, i wezwie do modlitwy w Jego intencji, ale który też z radością wklejamy do kroniki parafialnej zapisując w ten sposób kolejny błogosławiony dzień w historii naszej rodziny parafialnej.

Fotografie: Jerzy Akin ®

• IP: 3.144.202.167