Mojego Anioła Stróża nie widać, choć nie zazdrości archaniołom nie strzeże nikogo jak na obrazku przewraca kładkę, po której idę … (ks. Jan Twardowski).

Dnia 14. czerwca w kościele filialnym pw. św. Stanisława BM w Wolinie odbyła się wieczornica poezji ks. Jana Twardowskiego pt.: „Ludzka granica-między niebem a ziemią” zorganizowaną przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolinie we współpracy ze Wspólnotą Jonasz z Kamienia Pomorskiego. Spotkanie miało na celu przybliżenie biografii i twórczości poety – kapłana z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy jego urodzin. Poezja ks. Jana odnosi się do Boga, jak również do zwykłych ludzi, spraw codzienności. To twórczość nie łatwa, ale jakże zachęcająca do zastanowienia, i chwili refleksji nad dzisiejszym rozpędzonym światem.

• IP: 18.218.196.182

czwartek, 25 kwiecień 2024 23:36