W sobotę po święcie patrona dzieci i młodzieży, oraz Służby ołtarza św. Stanisława Kostki, kolegiata wolińska pw. św. Mikołaja Biskupa gościła Liturgiczną Służbę Ołtarza północnej części archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, która po raz II przeżywała swój dzień skupienia rozpoczynając w ten sposób swój kolejny rok formacyjny i trwając w przygotowaniu do Światowych dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie z udziałem papieża Franciszka.

Na spotkanie przybyli opiekunowie z lektorami, ministrantami i scholankami z dekanatów: Gryfice, Golczewo, Goleniów, Nowogard, Kamień Pom., Trzebiatów i Świnoujście oraz gospodarze z Wolina. Czas spotkania wypełniony był warsztatami tematycznymi przygotowanymi przez kleryków AWSD w Szczecinie, i okazją do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Ważnym elementem było nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w miejscu katedry św. Wojciecha – Jerzego, w duchowym przygotowaniu do 1050 rocznicy Chrztu Polski. Najważniejszym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. dziekan kan. Leszek Konieczny, a słowo Boże wygłosił wikariusz woliński ks. Maciej Babicki. Umocnieni Słowem Bożym i Eucharystią, skorzystali z zaproszenia do remizy OSP Wolin gdzie niezawodni strażacy przygotowali pyszny obiad. Na zakończenie spotkania goście zwiedzili wystawę historyczną z IX wieku w Centrum Słowian i Wikingów na pobliskim Ostrowiu Recławskim.

Fotografie: Michał Bartłomiej Ikert ®

• IP: 18.116.36.221