W środę 23 września pielgrzymi z Wolina wespół z parafianami z parafii pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza w Świnoujściu rozpoczęli pielgrzymkowy szlak zmierzający do Tronu Królowej Polski na Jasnej Górze.

Po drodze zatrzymali się w Skrzatuszu i Toruniu zwiedzając Żywe Muzeum Piernika, i piękną starówkę miasta gotyku. Zaś nazajutrz modlili się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz siedzibie Radia Maryja, w której także nieliczni pielgrzymi mogli wejść do studia nagrań i pozdrowić swoje wspólnoty parafialne. Następnie udali się przez Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu i Bazylikę Prymasowską w Gnieźnie do Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Kaliszu. Kolejny dzień był bogaty o zwiedzanie najstarszego miasta w Polsce z katedrą św. Mikołaja Bpa i wizytę w Sanktuarium w Gidlach, gdzie posługuje zakonnik pochodzący z Wolina – o. Paweł Biszewski OP. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do Częstochowy, by u stóp Czarnej Madonny zaśpiewać Apel Jasnogórski, uczestniczyć we Mszy o północy sprawowanej przez biskupów szczecińsko-kamieńskich, oraz podjąć nocne czuwanie modlitewne. W drodze powrotnej zwiedzili sanktuarium na Górze św. Anny na Opolszczyźnie. Zmęczeni, ale ubogaceni duchowo powrócili do swoich wspólnot aby w codzienności świadczyć o Miłości do Boga i Jego Matki.

• IP: 3.129.69.151

czwartek, 25 kwiecień 2024 12:43