W sobotę 14 listopada 2015 r. w południe nasz parafialny wieczernik swoją obecnością i modlitwą wypełnili myśliwi i leśnicy naszego regionu zgromadzeni na dorocznej uroczystości ku czci swojego patrona św. Huberta biskupa.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Pasterz naszej rodziny Parafialnej ks. kan. Leszek Konieczny. W modlitwie zaniósł intencje wszystkich którzy w lesie, pracują, polują i wypoczywają. Podniosły charakter uroczystości nadała obecność pocztów sztandarowych Kół Łowieckich TUMAK I ORZEŁ ze  Świnoujścia. O oprawę muzyczną i wystrój kościoła przy pomocy Centrum Ogrodniczego MACIEJKA zadbali Andrzej i Iwona Wojda, oraz Robert Gajda. W spotkaniu udział wzięli nasi przyjaciele z wyspy Usedom, którzy przybyli z darami niemieckich lasów. Po zakończeniu uroczystej celebracji Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz zaprosił wszystkich zebranych do udziału w części artystycznej na Wolińskich Błoniach nad cieśniną Dziwną.

Fotografie: Sławomir Ryfczyński ®

• IP: 18.191.84.32