W pierwszym tygodniu adwentu i nowego roku liturgicznego główna świątynia dekanatu Wolińskiego gości w swoim wnętrzu wystawę pt.: KONSEKROWANI 2015, przygotowaną przez Marcina Boduszka na Rok Życia Konsekrowanego, ukazującą bogactwo i różnorodnośc życia zakonnego w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Kolorowe zdjęcia i opisy ukazują przedstawicieli wszystkich zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego, które, na co dzień posługują w granicach naszej archidiecezji. Najbliżej Ołtarza umieszczono baner przedstawiający fotografię w habicie JE Ojca bpa seniora Mariana Błażeja Kruszyłowicza OFM Conv, oraz twarze zakonników z naszego dekanatu: księdza Ireneusza Lehmanna SDS proboszcza z pobliskiego Kołczewa i Panią Annę z Instytutu Świętej Rodziny w Wisełce. Po wizycie Małych Sióstr Jezusa od Karola de Foucauld, jest to kolejny element naszego przeżycia roku życia konsekrowanego, który trwa pierwszej od niedzieli Adwentu 2014 r. Zamknięcie tego szczególnego roku nastąpi 2. lutego 2016 r. podczas uroczystej Mszy świętej z udziałem Papieża Franciszka w Bazylice św. Piotra w Rzymie, w której udział wezmą także nasi księża wikariusze Maciej i Damian. Zapraszamy wszystkich do zwiedzania tej szczególnej wystawy, która też wpisuje się w przygotowanie duchowe do parafialnego dnia Miłosierdzia Bożego w dniu odpustu św. Mikołaja Bpa patrona naszej wspólnoty parafialnej.

Polecamy: http://boduszek.pl/blog/konsekrowani-2015-zaproszenie

oraz: http://radioszczecin.pl/1,121014,wystawa-w-habitach-w-katedrze-zdjecia-wideo&s=1&si=1&sp=1

• IP: 3.145.166.7

niedziela, 05 maj 2024 11:26