Roraty dla dzieci wtorek, środa, czwartek – 17:00, razem z Małym Gościem Niedzielnym będziemy budować DRZEWO ŻYCIA. Roraty poranne w sobotę o godz. 7:00, w kościele św. Stanisława BM.

W dzisiejszą, Pierwszą Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: Nowe życie w Chrystusie. Tegoroczny Adwent wprowadza nas w wyjątkowe wydarzenia. W Kościele w Polsce rozpoczynamy Jubileuszowy Rok 1050-lecia Chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. W Kościele Powszechnym, we wtorek 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, rozpocznie się Nadzwy­czajny Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszka. Módlmy się zatem codziennie, by owocnie przeżyć te niezwykłe wydarzenia, wobec których stawia nas Pan. W czasie Rorat, sięgając do początków chrześcijaństwa w Polsce, będziemy na nowo odkrywać prawdę, że od kiedy Bóg jest obecny w naszej Ojczyźnie, od kiedy nasi władcy zawierzyli Polskę Panu Bogu, Państwo Polskie i Naród Polski ma swoje szczególne miejsce w Europie, oraz wśród narodów całego świata.

Temat roratni – Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia, przedstawiony na dekoracji – drzewie życia, z którego na przestrzeni dziejów – 1050 lat – wyrośli wielcy polscy święci, zaprasza wszystkich ochrzczonych do refleksji nad osobistym wzrastaniem w łasce, wypływającej z Wydarzenia Paschalnego.

Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Ten święty czas to nie tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana Jezusa, ale również czas naszego przygotowania na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów, tak w wymiarze indywidualnym jak i powszechnym.