Kończy się Adwent czas naszego radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tegoroczny czas Marana Tha wprowadził nas w szczególny rok Jubileuszu 1050 r. Chrztu Polski i roku Światowych Dni Młodzieży, które pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie.

Dzieci z lampionami gromadziły się na Mszy św. roratniej we wtorki, środy i czwartki o godz. 17:00 gdzie rozważania razem z Małym Gościem Niedzielnym prowadził ks. dk. Mateusz Tschech. Starsi zaś chętnie uczestniczyli w porannych Mszy św. o Matce Bożej w adwencie w sobotnie poranki w kościele filialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika gdzie po wyśpiewaniu Introitu: Rorate cæli desuper i Mszy św. można było skorzystać z zaproszenia ks. Proboszcza na gorące kakao oraz pączki i drożdżówki ufundowane przez piekarnię BŁACHNIO Pani Wandy Bojarun z Wolina.

Od czwartku 17. grudnia gościmy w parafii Betlejemskie Światełko Pokoju, które przynieśli nam harcerze ZHP 3 Drużyny Gryfów Wolińskich. Każdy kto chciałby mieć światełko w swoim domu może je odebrać w Kolegiacie św. Mikołaja Bpa i w domu parafialnym przy ul. Kościelnej 19.

• IP: 3.144.102.239

wtorek, 30 kwiecień 2024 03:11