Z inicjatywy wikariuszy wolińskich w czwartek 18. lutego 2016 r. w gimnazjum wolińskim odbył się ewangelizacyjny koncert hip – hop’owy z wartościami chrześcijańskimi pt: „NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”, w którym wystąpili „RYMcerze” (Bęsiu i Dj Yonas)

Licznie obecni gimnazjaliści pod opieką pedagogów oraz uczniowie klas szóstych pobliskiej Szkoły Podstawowej mieli okazję wysłuchać świadectw życia, koncertu oraz niespotykaną szansę także rapować z artystami, których oglądalność na kanale YouTube liczy tysiące wyświetleń. Ciekawą niespodzianką był także taniec breakdance w wykonaniu katechety gimnazjum ks. Damiana Rogoży. Wyrażamy serdeczną wdzięczność Dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Wolinie za życzliwość i gościnność oraz ks. Proboszczowi za możliwość katechezy, która językiem ludzi młodych pozwala wielbić Boga. Jest to pierwszy taki koncert w naszej parafii, a reakcje młodzieży pozwalają odczytywać je w wyraźnym poszukiwaniu również takich form Nowej Ewangelizacji.

Już drugi rok Bęsiu (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank) tworzący skład RYMcerze prowadzą projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Jest on skierowany do młodzieży od 12 do 19 r.ż.!  Mają konkretny plan: przekazać młodym ludziom w swoim hip-hopie wartości uniwersalne, chrześcijańskie i wskazać drogę lepszego życia! W latach 2013–2015 dotarli do ponad 160 tysięcy młodych ludzi w 265 szkołach w Polsce i za granicą. Ostrzegali uczniów przed próbowaniem używek, zachęcali do bycia sobą i rozwijania swoich pasji. To wielki sukces! RYM­cerze mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spotkań, dzieleniu się swoim świadectwem życia oraz graniu koncertów w kraju i za granicą. Od wielu lat zapraszani są na rekolekcje kościelne oraz spotkania w domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, poprawczakach, zakładach karnych, więzieniach w całej Polsce. Fotografie oraz więcej o zespole na: www.rymcerze.pl oraz: https://www.facebook.com/Rymcerze/

Bęsiu

Bęsiu to jeleniogórski raper z kilkunastoletnim stażem i znaczącym dorobkiem płytowym obejmującym takie tytuły jak: „Ostatnie słowo należy do Boga” (2008), „Paruzja” (2010), „Syn Gromu” (2011), „Antidotum” (2013). Jego utwory takie jak „Pułapka” i „Prawda” zajmowały pierwsze miejsca na listach „Muzycznych Darów”, kolejno w 2011 i 2012 roku a on sam został okrzyknięty Debiutem roku 2011 przez audycje Muzyczne Dary. Kolejnymi sukcesami Bęsia były klipy „Fanatyk” oraz „Nie opuszczaj ich” emitowane w TVP2 oraz TVN. Klip pt. „Nie opuszczaj ich” promujący album „Anti­do­tum” został wyświetlony w Sejmie RP 19 kwietnia 2013 roku podczas konferencji dot. wartości w edukacji, w której uczestniczyli m.in. prof. Jerzy Buzek, Minister Edukacji Narodowej, przedstawiciele władz miasta oraz licznych fundacji i stowarzyszeń edukacyjnych w Polsce.  W czerwcu 2013 roku Bęsiu został zaproszony do udziału w programie „SERIO?” w RBL.TV prowadzonego przez Sokoła i Żulczyka. Odcinek, w którym wystąpili również Włodi (Parias /Molesta Ewen­e­ment) oraz Słoń, dotyczył wiary i duchowości w rapie.

Dj Yonas

Dj Yonas jest doświadczonym raperem i producentem muzycznym. Od ponad 10 lat zajmuje się produkcją i otoczką brzmieniową RYM­cerzy. Od maja 2012 roku współpracuje ze znaną, amerykańską wytwórnią 22Visionz Records tworząc obok Terona »Bonafide« Carter’a z G.R.I.T.S. W swojej karierze współpracował z ponad 60 artystami z chrześcijańskiego rynku mainstreamowego na świecie w Stanach Zjednoczonych (m.in.: Bonafide z GRITS, Gideonz Army, Mr. Del, Monty G, Von Won, Seckond Chaynce, FOE, Young-Chozen, KamB.I.N.O., Man­i­fest, Geeda i z wieloma innymi), Wielkiej Bry­tanii (Dwayne Tryumf, Chuka Roy­alty, S.O. i Jahaziel), Francji oraz w Polsce. W Polsce współpracuje m.in z: Joanna Dzido, Arci, Maro En, Poi­son, DKA, Allen, Azyl PPW, Hiob, Zetaygreka, Wieczny i innymi.

• IP: 3.134.78.106

sobota, 27 kwiecień 2024 19:17