W 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja uroczystą liturgię w intencji Ojczyzny w stolicy dekanatu wolińskiego sprawował Dziekan Woliński ks. kanonik Leszek Konieczny. W uroczystości wzięli: udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, samorządowcy i poczty sztandarowe. W przygotowanie liturgii włączyła się 3 Drużyna Harcerska Gryfy Wolińskie, a Słowo Boże przeczytała Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej z Koniewa Pani Jolanta Żurawska, a oprawę muzyczną liturgii przygotował Woliński chór Julin pod dyrekcją Józefa Romanowskiego. Msza św. zakończyła się modlitwą za Ojczyznę Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.

• IP: 18.224.246.203

środa, 08 maj 2024 11:16