Przedstawiciele naszej parafii uczestniczyli w dwóch ważnych wydarzeniach w charakterze ochrony wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. najpierw podczas XIV Marszu dla Życia który przeszedł 24 kwietnia ulicami Szczecina, a następnie Marcia per la Vita który przeszedł w dniu 8 maja ulicami Rzymu.

Marsz dla Życia jest publiczną demonstracją obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników Marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Poprzez swój wydźwięk społeczny jest on skierowany na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma również znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach. Oddziaływanie Marszu dla Życia jest uzależnione od ilości jego uczestników, tylko wtedy jest on wyraźnym znakiem dla świata i dla nas samych. Zobacz więcej na: marsz.weebly.com

Świadectwo: „Wydaje się, że dziś gdy na świecie tak wiele jeszcze bezbronnym nie daje się szansy przyjścia na świat, z drugiej strony słyszy się coraz głośniejszy krzyk ochrony tych najmniejszych, w których imieniu wołają wszyscy Ci, którzy podejmują się uczestnictwa w marszach dla życia i rodziny organizowanych w coraz większej ilości co roku w całej Europie. Potrzeba jest mobilizacji serc świadków wiary, aby poprzez, najpierw modlitwę, następnie czyn i udział w manifestacji ochrony życia ludzkiego nie pozwolić aby życie tych najmniejszych i bezbronnych pozostawało zagrożone” – mówi nam Natalia z Wolina, uczestniczka obu tych wydarzeń.

• IP: 18.217.4.206

poniedziałek, 06 maj 2024 09:21