W 17 niedzielę zwykłą do wolińskiej rodziny parafialnej po raz kolejny zawitał gdański zespół „Duval”, w osobie ks. kan. Zygmunta Słomskiego i Bogusława Olszonowicza, który swoją muzyką ubogacił świąteczną liturgię.

Zespół "DUVAL" istnieje już prawie 40 lat. Na początku było ich pięciu: Leszek Iwanicki, Ryszard Mielewczyk, Zbyszek Tomczak, Bogdan Rogal i Bogusław Olszonowicz. 5 grudnia 1970 roku stanęli z gitarami w ręku w prezbiterium kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu, by dać oprawę liturgii Mszy świętej młodzieżowej. Nikt nie przypuszczał, że jest to początek dzieła, które trwa do dziś. Grali na gitarach wykonanych własnoręcznie, podłączonych do radia, które było własnością jednego z księży, a perkusję stanowił pożyczony od harcerzy werbel. Wiedząc o tym, że jest we Francji ksiądz, który śpiewa piosenki religijne przy akompaniamencie gitary i że nazywa się Aime Duval, postanowili zespół też nazwać - Duval. Służenie muzyką bardzo się spodobało i mimo, że odeszli Bogdan Rogal i Ryszard Mielewczyk uznali, iż będą trwać w tym dziele we trojkę - i tak już pozostało do 2006 r., kiedy odszedł perkusista Zbigniew Tomczak z przyczyn zdrowotnych. Obecnie religijny duet gitarowo-wokalny wciąż komponuje oraz zapraszany jest i słuchany w całej Polsce.

Więcej o zespole: http://www.gng.diecezja.gda.pl/duval/strona.htm

• IP: 3.145.72.5