Jest wiele impulsów, rzeczywistości pomocnych nam do wchodzenia w tajemnice, które niesie ze sobą Triduum Paschalne. Po rekolekcjach, które przeżywaliśmy  w naszej wspólnocie parafialnej i wspólnym wyjeździe do Szczecina na Misterium Męki Pańskiej przyszedł wyczekiwany czas na przebywanie z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca mogliśmy przez śpiew, rozważania i cichą modlitwę poznawać Boga i samych siebie wchodzącw Jego obecność. W pierwszy czwartek kwietnia motywem przewodnim adoracji był Psalm 22 ("Bóże mój, Boże czemuś mnie opuścił..."), którym Jezus modlił się na krzyżu. Odkrywaliśmy, że w tym na pozór smutnym psalmie jest wiele pozytywnego przesłania, wiele motywów do wielbienia Boga za to, co wydarzyło się na Golgocie. Bardzo cieszy fakt, że podobnie jak na Misterium Męki Pańskiej tak na czwartkowe adoracje przychodzą wierni w każdym wieku, młodsi, starsi, bo właśnie wtedy doskonale widać, że wszyscy jesteśmy spragnieni boskiej bliskości.

fotografie prawie w jakości HD - Jan Mieleszkiewicz

Wczoraj2007