Z wielką przyjemnościąn na przełomie września i października   gościliśmy w naszej parafii księdza Jeremiego Kabugę z parafii Kipsing w Kenii.

Ksiądz Jeremi przyjechał do Polski, by dzielić się radością swojej wiary i opowiadać o swojej posłudze duszpasterskiej, która pełni w swojej parafii. W niedziele 1 października na każdej Mszy Świętej mogliśmy usłyszeć piękne, barwne homilie, połączone ze świadectwem księdza Jeremiego. Następnego dnia nasz gość wraz z ks. Piotrem ruszyli do wszystkich szkół na terenie naszej parafii. Tam uczniowie i grono pedagogiczne wysłuchali historii kenijskiego kapłana. W trakcie spotkań wszyscy mogli dzięki zdjęciom zaprezentowanym przez księdza Jeremiego zobaczyć jak wyglądają realia, w których nasz gość wzrastał a teraz posługuje jako ksiądz . Uczniowie przekazali upominki dla kenijskich dzieci, z którymi są w regularnym kontakcie dzięki akcji "adopcja na odległość", zainicjowanej w naszej parafii dzięki paniom katechetkom Iwonie Wojdzie i Alicji Grochowczak.

• IP: 54.196.201.241

niedziela, 17, grudzień 2017 13:50