Drugie w tym roku szkolnym czuwanie młodych odbyło się  w okresie adwentu. Nasza wolińska młodzież mogła duchowo przygotować się na przyjście Jezusa wraz ze swoimi rówieśnikami z całej diecezji.

Szczecińskie  Wyższe Seminarium Duchowne dosłownie pękało w szwach od zgromadzonej tam młodzieży. Młody duch wypełnij miejsce gdzie na co dzień formują się przyszli księża. Czuwanie rozpoczęto akatystem ku czci Najświętszej Maryi Panny Bożej Rodzicielki. Ponadto zostało wygłoszonych kilka konferencji mających na celu wprowadzić uczestników w tematykę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Również nie zabrakło miejsca na zabawy integracyjne.W tym adwentowym okresie liturgicznym często słyszymy wołanie Jana Chrzciciela : "Prostujcie ścieżki dla Pana" i dobrą okazją do wypełnienia tych słów proroka była spowiedź, z której mogli skorzystać młodzi. Uwieńczeniem tego spotkania młodych była Msza Święta roratnia. Dziękujemy siostrom Uczennicom Krzyża za zaproszenie nas na to czuwanie i oczekujemy z radością kolejnego, które odbędzie się w marcu.

• IP: 18.188.40.207

środa, 24 kwiecień 2024 13:15