Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10 Orszak Trzech Króli. Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad 1,2 mln uczestników!

W Orszakach Trzech Króli co roku bierze udział coraz więcej ludzi w różnym wieku, ale głównie rodzin z dziećmi, gdyż udział w barwnym pochodzie jest jednocześnie symboliczną manifestacją przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich.

W Wolinie po raz szósty Orszak zorganizowała parafia pw. św. Mikołaja Bpa wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Dargobądzu.

 

            W samo południe Orszak wyruszył od kościoła pw. św. Stanisława BM ulicami miasta do kolegiaty pw. św. Mikołaja Biskupa. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. wikariusz Piotr Sobczyński, a po Ewangelii jasełka wystawili nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu. Oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Dęta im. br. Edmunda Sobisia ze Szczecina. Po Mszy św. uczestnicy liturgii wysłuchali koncertu Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej, rozgrzali się przy ognisku, skosztowali rogalików i gorącego napoju przygotowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin. 

            Świętowanie radosnego wydarzenia Objawienia Pańskiego było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim, którzy poświęcili wiele czasu i serca w przygotowanie Orszaku: ks. Dziekanowi kan. Leszkowi Koniecznemu oraz wikariuszowi ks. Piotrowi Sobczyńskiemu, za podjęcie inicjatywy, prowadzony śpiew podczas Orszaku oraz przewodniczenie Najświętszej Eucharystii; pani Dyrektor PSP w Dargobądzu Jolancie Ziemiańskiej, uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły za wspólne przygotowanie jasełek i wystawienie ich
w wolińskiej kolegiacie, p. Alicji Grochowczak z uczniami, partnerom: panu Burmistrzowi Wolina Eugeniuszowi Jasiewiczowi oraz Ośrodkowi Kultury Gminy Wolin, Policji za zabezpieczenie drogi, OSP w Wolinie. Wyrażam wdzięczność panu Wiktorowi Nowakowi; tatusiom, którzy wcielili się w postacie trzech mędrców: p. Markowi Grocholskiemu,
p. Andrzejowi Kozłowskiemu oraz p. Michałowi Kurianowiczowi, a także  Orkiestrze Dętej im.br Edmunda Sobisia ze Szczecina na czele z p. Markiem Jastrzębskim za uświetnienie uroczystości swoim graniem.

            To wspólne działanie Rodziców, Szkoły, Ośrodka Kultury, Parafii i Gminy oraz tak liczne przybycie parafian i gości z innych miejscowości sprawiło, że godnie uczciliśmy Pana Boga, jednocząc się w tym roku pod hasłem: "Bóg jest dla wszystkich". Do zobaczenia za rok na siódmym Wolińskim Orszaku Trzech Króli!

Iwona Wojda

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png6.png4.png4.png9.png5.png5.png
Dzisiaj126
Wczoraj219
Tydzień606
Miesiąc18820
Razem1644955

Visitor Info

  • IP: 3.231.220.225
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

środa, 27 maj 2020 12:54

Komentarze, informacje

 

<

 

Koronka za konających