Każdy z nas potrzebuje chwili zatrzymania, by wejść w adwentową refleksję nad zbliżającymi się wielkimi krokami świętami Narodzenia Pańskiego. Właśnie taką okazją dla młodzieży z naszej parafii był udział w kolejnym, cyklicznym Nocnym Czuwaniu Młodzieży, które odbywa się w Szczecinie, a w którym liczna grupa z Wolina wraz z ks. Piotrem systematycznie biorą udział.

Tym razem spotkanie miało wzbudzić refleksję nad sensem wiary w naszym życiu. Każdy z uczestników mógł indywidualnie odpowiedzieć sobie na pytanie: co zmienia fakt, że jestem czowiekiem wierzącym? jakie przełożenie ma to na moje życie?

Spotkaniu przewodniczył ks. Marek Solarczyk - biskup pomocniczy z Warszawy, który zachwycił zgromadzoną młodzież swoją przystępnością, ciekawymi historiami ze swojego życia jak również faktem, że jest jedynym biskupem w polskim episkopacie, który prowadzi lekcje religii w jednej z warszawskich szkół.

Jako, że adwent, to radosny czas oczekiwania, poza okazją do spowiedzi, wysłuchaniem ciekawych konferencji, czasem na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu - nie mogło oczywiście zabraknąć części rekreacyjnej, gdzie młodzi mogli w w towarzystwie kilkuset swoich równieśników bawić się przy muzyce czy spędzić czas na poznawaniu nowych znajomych, bądź pielęgnowaniu już wcześniej poznałych kolegów.

Całe czuwanie zakończyło się Mszą świętą (roratami), która rozpoczęła się o godzinie 3:00!

• IP: 18.220.11.34

piątek, 26 kwiecień 2024 22:56