6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości w Polsce przeszedł jedenasty Orszak Trzech Króli. Pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się 1,2 mln uczestników!

W Wolinie już po raz siódmy Orszak zorganizowała parafia pw. św. Mikołaja Biskupa wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Dargobądzu. Woliński Orszak Trzech

Króli to wydarzenie, które wpisało się w kulturalny kalendarz naszego miasta. W barwne postacie św. Rodziny, Trzech Króli, pasterzy i aniołów, wcielili się aktorzy amatorzy z PSP w Dargobądzu oraz PSP w Koniewie.

Pragnę złożyć podziękowania wszystkim, którzy poświęcili wiele czasu i serca w przygotowanie Orszaku: uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły za wspólne przygotowanie jasełek i wystawienie ich najpierw w świetlicy w Dargobądzu, a następnie wolińskiej kolegiacie św. Mikołaja. Szczególne podziękowania kieruję na ręce Dziekana ks. kan. Leszka Koniecznego oraz wikariusza ks. Piotra Sobczyńskiego, tegorocznym partnerom: p. Burmistrz Wolina Ewie Grzybowskiej, p. wiceburmistrzowi Markowi Grocholskiemu oraz Miejskiemu Domowi Kultury w Wolinie na czele z p. Joanną Kulikow, p. Dyrektor Jolancie Ziemiańskiej oraz p. Dyrektor Jolancie Żurawskiej. Nie byłoby takiego splendoru, gdyby nie obecność Orkiestry Dętej im. br. Edmunda Sobisia ze Szczecina pod dyrekcją Marka Jastrzembskiego oraz Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej z jej instruktorem Tomaszem Kubikiem. Składam podziękowania ojcom, którzy wcielili się w postacie trzech mędrców: Markowi Grocholskiemu, Dariuszowi Tokarzowi oraz Michałowi Kurianowiczowi, paniom śpiewającym w chórku, a także nauczycielom.  Dziękuję Policji za dbanie o bezpieczeństwo podczas Orszaku oraz p. Akinowi za fotorelację z uroczystości.

Wyrażam wdzięczność parafianom, mieszkańcom Wolina oraz gościom za tak liczne przybycie. Do zobaczenia za rok na ósmym Wolińskim Orszaku Trzech Króli!

Iwona Wojda

• IP: 3.145.131.238