Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

Kolejne szkoły z naszej Archidiecezji zaangażowały się w akcję budowy szkoły i kościoła na Madagaskarze. Przez kilka tygodni dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie dzięki swojej pracy, poświęceniu i zaangażowaniu mogli wesprzeć potrzebujących, przekazując swój dar Papieskim Dziełom Misyjnym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

W misyjną akcję zaangażował się samorząd uczniowski, rodzicie, nauczyciele i katecheci. W szkole oraz w parafii w Wolinie zorganizowano akcję pt. „Pierniki dla Afryki”, podczas której dzieci sprzedawały pierniki przypominające zwierzęta z Afryki, specjalne ołówki, własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe oraz magnesy na lodówkę. Zebrano również dary rzeczowe (przybory szkolne, ubrania, zabawki, lizaki i listy), które 10 lutego 2020 r. zostaną zawiezione przez katechetów do Kenii i przekazane dzieciom z Kipsing. Uczniowie wspomogli także finansowo adoptowaną przez nich na odległość dziewczynkę kwotą 200 zł. Do akcji włączyła się także szkoła w Troszynie, która również przekazała paczkę dla swojego przyjaciela z Kipsing oraz jego kolegów ze szkolnej ławki. Za wszystkie te dary serca - dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom - podziękował osobiście Ks. Abp. Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

Dzieła misyjne w naszej Archidiecezji dynamicznie się rozwijają, trwa animacja misyjna w szkołach – coraz więcej osób rozbudza w sobie świadomość misyjną i angażuje się w sprawy misji, a budynek kościoła oraz szkoły na Madagaskarze wznosi się w szybkim tempie, jako wotum Archidiecezji za 50 lat jej istnienia.

 

więcej zdjęć

https://kuria.pl/aktualnosci/Mlodzi-misjonarze-z-Wolina-wsparli-budowe-szkoly-i-kosciola-na-Madagaskarze_3964

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png5.png1.png5.png7.png4.png3.png
Dzisiaj1036
Wczoraj1616
Tydzień1036
Miesiąc32567
Razem1515743

Visitor Info

  • IP: 3.218.67.1
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

3
Online

poniedziałek, 24 luty 2020 15:07

Komentarze, informacje

 

<

 

Koronka za konających