Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja

Drodzy Parafianie,

Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Premiera RP Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, podjęliśmy następujące decyzje:

 1. Msze święte niedzielne będziemy odprawiać o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 18:00 w Kolegiacie w intencjach podanych na stronie parafialnej. W kościołach filialnych Msze św. są zawieszone.

Prosimy, by korzystając z dyspensy od udziału w Mszy świętej danej nam przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę pozostawać w tym czasie w domu i przez modlitwę łączyć się duchowo ze sprawującymi Eucharystię.

 

 1. Msze święte odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17:00 w kolegiacie w zamówionych uprzednio intencjach, jak również w intencji całej naszej parafii, ojczyzny, świata.

Prosimy jednak o to, by pozostawać w tym czasie w domu i przez modlitwę łączyć się duchowo ze sprawującymi Eucharystię.

 1. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa każdego dnia, do odwołania jako księża będziemy modlić się różańcem o godz. 20:30 w intencji obecnie panującej sytuacji na świecie, szczególnie zawierzając opiece Maryi Ojca Świętego. Zachęcamy do duchowej łączności z nami.
 1. Do odwołania w naszej parafii zawieszamy wszelkie wspólnotowe nabożeństwa – Gorzkie Żale, Drogę Krzyżową itp. Prosimy, by odprawiać je w domach, we wspólnocie rodzinnej.
 1. Prosimy, by ten czas tęsknoty za wspólnotą i Eucharystią był dla nas wszystkich okazją do jeszcze piękniejszego przeżycia zbliżających się świąt wielkanocnych w naszej parafii.

Zachęcamy do praktykowania wspólnej modlitwy w Waszych rodzinach, sięgania do Pisma Świętego, uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii przez Internet, telewizję, radio.

 1. Prosimy w tym czasie o jeszcze bardziej wzmożoną troskę o osoby starsze. Gdyby ktokolwiek miał informację o starszych osobach, którzy nie mają znikąd pomocy w codziennych zakupach itd. prosimy o informowanie nas.
 1. Możliwość przyjęcia Komunii św. w niedziele w kościele św. Stanisława o godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 19:00.
 1. Biuro parafialne zamknięte do odwołania.
 1. W razie jakichkolwiek pytań, refleksji, spraw: pogrzeb, spowiedź, namaszczenie chorych zachęcamy do telefonicznego, mailowego, bądź facebookowego kontaktu z nami.
 1. Leszek Konieczny – 605619566
 2. Marcin Miczkuła – 609066292
 3. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 4. fb – Piotr Sobczyński
 1. Zachęcamy do systematycznego śledzenia naszej strony parafialnej – parafiawolin.pl

Z modlitwą w Waszej intencji i nadzieją na szybki powrót do wspólnego przeżywania Eucharystii

Wasi duszpasterze

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

1.png7.png1.png4.png4.png8.png3.png
Dzisiaj595
Wczoraj646
Tydzień2767
Miesiąc595
Razem1714483

Visitor Info

 • IP: 3.92.74.105
 • Browser: Unknown
 • Browser Version:
 • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

czwartek, 01 październik 2020 21:16

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających