Start
Wolin - jedno z najstarszych polskich miast
Wolinianie przyjęli chrzest dzięki misjom chrystianizacyjnym biskupa Ottona z Bambergu.
Adoracja
 
W tym roku Orszak Trzech Króli odbył się w niezwykłej formie. 
6 stycznia w 2500 miejscach w Polsce odbyły się mini Orszaki. Tegorocznym, przyświecającym mu hasłem były słowa: "Panu dzięki oddawajmy!" Fundacja rozdała 700 000 koron, 300 000 śpiewników oraz 350 000 gazetek misyjnych. W Wolinie mini Orszak zorganizowała parafia pw. św. Mikołaja Biskupa wraz z Publiczną Szkołą Podstawową. Po pokłonie Mędrców o godz. 1215 odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji rodzin, które podjęły modlitwę za misje, a po Eucharystii odbyło się wspólne kolędowanie. 
Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim którzy,jak co roku od 10 lat, poświęcili swój czas i włożyli serca w przygotowanie Orszaku: uczniom, rodzicom, parafianom. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Dziekana ks. kan. Leszka Koniecznego, wikariuszy - ks. Marcina Miczkuły oraz Roberta Bałuki, pani dyrektor PSP w Wolinie Joannie Kleszcz, panom, którzy wcielili się w postacie trzech mędrców oraz Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu. 
Choć trwamy w radości i wdzięczności za tegoroczne wydarzenia związane z Orszakiem, mamy nadzieję, że za rok odbędzie się on w zwykłej, tradycyjnej formie. Ufamy, że będziemy mogli spotkać się tłumnie na ulicach Wolina  
i wspólnie dzielić się radością Objawienia Pańskiego.  
Chwała Tobie Panie! Do zobaczenia za rok! 
Katecheci

 

 

 

Parafia Wolin online

po krańce ziemii

Statystyka strony

2.png1.png9.png2.png8.png1.png4.png
Dzisiaj93
Wczoraj587
Tydzień2570
Miesiąc5350
Razem2192814

Visitor Info

  • IP: 44.192.52.167
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

3
Online

piątek, 09 grudzień 2022 05:42

Modlitwa w drodze. Rozważania na dziś.

Koronka za konających